Słuchawki bezprzewodowe do reprodukcji cyfrowego dźwięku przestrzennego

 Wysoka jakość cyfrowego dźwięku przestrzennego w formacie HD zapewniana przez łącze HDMI Zaawansowane tryby dźwięku (Kino, Gra, Głos) poprawiające wierność brzmienia i jakość rozrywki
Firma Sony wprowadza do oferty pierwsze na świecie słuchawki bezprzewodowe umożliwiające reprodukcje 9.1-kanałowego cyfrowego dźwięku przestrzennego. Model MDR-HW700DS pozwala obcować sam na sam z mocnym, kinowym dźwiękiem przestrzennym. Użytkownik ma do dyspozycji szereg trybów reprodukcji dźwięku, które zapewniają optymalne brzmienie przy grach oraz oglądaniu filmów, serwisów informacyjnych, programów typu talk show itp. Nowy tryb „Kino”, opracowany przy współudziale nagrodzonego Oscarem® specjalisty od dźwięku Toma McCarthy’ego, pozwala poczuć się jak w prawdziwym kinie. Cyfrowy system łączności bezprzewodowej umożliwia transmisje wielokanałowego dźwięku przestrzennego bez kompresji. Jego ważną zaleta jest ponadto niewrażliwość na zakłócenia powodowane przez inne urządzenia.
http://presscentre.sony.eu/imagelibrary/detail.aspx?MediaDetailsID=272378
Firmowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology) rekonstruuje pole brzmieniowe wielokanałowego zestawu głośnikowego i tworzy zniewalającą przestrzeń akustyczną z finezyjnym, naturalnym efektem przestrzennym. Poza 5.1-kanalowym zestawem wirtualnych głośników, do reprodukcji są wykorzystywane 2 tylne głośniki efektu przestrzennego oraz 2 górne, przednie głośniki. W rezultacie powstaje realistyczny, trójwymiarowy, 9.1-kanałowy dźwięk przestrzenny.
Najwyższa jakość dźwięku będzie zasługą łącza HDMI, które umożliwia transmisje dźwięku bez kompresji. Praca w dwóch pasmach częstotliwości, 2,4 GHz i 5 GHz, gwarantuje ciągłość łączności i umożliwia swobodne poruszanie się bez obaw o pogorszenie dźwięku.
W trosce o maksymalny realizm brzmienia konstruktorzy słuchawek wprowadzili trzy zoptymalizowane tryby reprodukcji: „Kino”, „Gra” i „Glos”. Tryb „Kino”, którego zadaniem jest zapewnienie wrażeń jak w prawdziwym kinie, powstał przy współpracy Toma McCarthy’ego — zdobywcy Oscara® w kategorii „Najlepszy montaż dźwięku”[iv]. Po jego włączeniu słuchawki wytwarzają wirtualna przestrzeń dźwiękowa, oparta na akustyce studyjnych sal kinowych, w których miksuje się ścieżki dźwiękowe do produkcji kinowych. Miłośnicy gier mogą skorzystać z trybu „Gra”, opracowanego przy udziale inżynierów dźwięku z Sony Computer Entertainment Inc. Zapewnia on realistyczna, szczegółowa przestrzeń dźwiękowa z precyzyjnie rozmieszczonymi źródłami, zrównoważona panorama stereo i dobrze słyszalnym głosem. Efekt „Glos” poprawia z kolei słyszalność mowy i przydaje się przy oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.
Słuchawki MDR-HW700DS są atrakcyjne dla oka i wygodne nawet przy długotrwałym słuchaniu. Z myślą o maksymalnym komforcie zastosowano w nich luksusowe, zmniejszające nacisk poduszki. Głęboki bas i imponująca moc to zasługa dużych, 50-milimetrowych przetworników akustycznych. Wbudowany akumulator z systemem szybkiego ładowania wystarcza na maksymalnie 12 godzin pracy, a całości dopełnia luksusowa stylistyka. Wyróżnikiem modelu MDR-HW700DS jest zgodność z technologia 4K: urządzenie umożliwia retransmisje nieprzetworzonego sygnału wideo 4K[v] do telewizorów i projektorów 4K.
http://presscentre.sony.eu/imagelibrary/detail.aspx?MediaDetailsID=272384
W nowej gamie bezprzewodowych słuchawek Sony każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Oferta obejmuje również model MDR-HW300K z cyfrowym systemem transmisji bezprzewodowej bez kompresji, jak również słuchawki klasy podstawowej MDR-RF811RK, wyposażone w akumulator na 28 godzin pracy.
MDR-HW700DS

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.