Rekordowe zyski firmy Samsung

Przychody w wysokości 45,27 bln wonów i zysk operacyjny na rekordowym poziomie 5,85 bln wonów to ostateczne wyniki finansowe firmy Samsung Electronics za I kwartał 2012 roku. W porównaniu z danymi z roku 2011, przychody Samsung wzrosły o 22%, natomiast wartość zysku operacyjnego wzrosła aż o 98%. Dobre wyniki firmy Samsung w pierwszym kwartale są w głównej mierze zasługą segmentu IT & Mobile Communications (IM), w szczególności dynamiczna sprzedaż urządzeń GALAXY Note i GALAXY S II.

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. poinformowała, że w pierwszym kwartale zakończonym 31 marca 2012 r. odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 45,27 bln koreańskich wonów, co stanowi 22% wzrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W pierwszym kwartale skonsolidowany zysk operacyjny osiągnął rekordową wysokość 5,85 bln wonów, co stanowi 98-procentowy wzrost rok do roku. Skonsolidowany zysk netto za okres od stycznia do marca wyniósł 5,05 bln wonów.

Pomimo sezonowego spadku sprzedaży układów półprzewodnikowych i telewizorów, wzrost rentowności na rynku paneli ekranowych i telefonów komórkowych spowodował zwiększenie kwartalnej marży operacyjnej o 1,7% do 12,9%.

Dobre wyniki firmy Samsung w pierwszym kwartale są w głównej mierze zasługą segmentu IT & Mobile Communications (IM), który składa się z czterech jednostek biznesowych: Mobile Communications, Telecommunication Systems, IT Solutions oraz Digital Imaging. W szczególności solidny wzrost działu Mobile Communications, z dynamiczną sprzedażą sztandarowych urządzeń GALAXY Note i GALAXY S II, przyczynił się do rentowności firmy.

Skonsolidowany zysk operacyjny jednostek biznesowych IT & Mobile Communications wyniósł 4,27 bln wonów przy przychodach w wysokości 23,22 bln wonów. W pierwszym kwartale dział paneli ekranowych przyniósł zysk operacyjny w wysokości 280 mld wonów wskutek zwiększonego popytu na panele stosowane w tabletach, telewizorach 3D/LED i telewizorach OLED, które zapewniają wysoką marżę.

Mimo trudnej sytuacji biznesowej, w tym sezonowego spadku popytu na ważne produkty, takie jak komputery osobiste i telewizory, oraz globalnego spowolnienia gospodarczego, osiągnęliśmy rekordowe kwartalne wyniki za sprawą zróżnicowanych produktów i przewagi technologicznej. Spodziewamy się, że będziemy kontynuować dobrą passę w miarę zwiększania konkurencyjności naszych głównych jednostek biznesowych – powiedział Robert Yi, starszy wiceprezes i dyrektor ds. relacji z inwestorami.

Samsung oczekuje wzrostu rentowności w drugim kwartale dzięki wzrostowi cen pamięci PC DRAM oraz rozszerzeniu nowej kategorii produktów o procesory mobilne produkowane w technologii 32-nanometrowej. Firma planuje też zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku telefonów komórkowych, wprowadzając do sprzedaży nowe smartfony, rozbudowując ofertę produktów i wzmacniając swoją obecność na rynkach wschodzących.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.