Zamieszczony: pon, 19 Mar, 2018

Recenzja skanera przenośnego IRISCAN Book 5 Wifi.

Jakiś czas temu obejrzeliśmy filmik reklamujący skaner przenośny IRISCAN Book 5, który rozbudził naszą wyobraźnię.  Później dostaliśmy ten skaner do testów. I po raz kolejny  potwierdziło się stwierdzenie, że czasami sprzęt najlepiej działa w swoich reklamach. Ale nie uprzedzajmy faktów.

Zaczynamy.

Skaner opakowany jest w eleganckie niewielkie pudełko.

iriscan book 5 1

Po otworzeniu opakowania zobaczyliśmy z czego składa się komplet. Nie można nic zarzucić. W komplecie był skaner, przewód USB, karta pamięci microSD z adapterem oraz pokrowiec na skaner .

iriscan book 5 2

 

iriscan book 5 3

Wszystko miało być proste, łatwe i wygodne. Nie było. Sporo czasu zajęło nauczenie się korzystania z menu. Zdecydowanie nie pomagała w tym instrukcja.

iriscan book 5 4

Ale po krótkiej walce i burzy mózgów w redakcji udało się opanować sterowanie tym skanerem i zabawa się zaczęła.

Rzeczywiście proces skanowania przebiega szybko i praktycznie bez błędu. Można skanować do formatu JPG, PDF oraz wielostronicowy PDF z rozdzielczością 300, 600 i 1200 DPI  w kolorze lub odcieniach szarości. Łatwo też przenosi się zrobione skany do komputera – można poprzez kabel USB, czytnik kart SD lub bezprzewodowo przez sieć Wifi.

iriscan book 5 skan1

 

 

iriscan book 5 skan2

Oglądając skany na komputerze zobaczyliśmy gdzie jeszcze konstruktorzy skanera zrobili błąd. Odsunęli zbyt daleko szczelinę skanera od jego brzegu. W przypadku skanowania pojedynczych kartek to nie jest to problemem. Gorzej jest gdy próbujemy skanować książki lub czasopisma w których jest wąski margines po lewej stronie. Możesz wtedy dostać skan z obciętą lewą stroną jak na zdjęciu.

iriscan book 5 skan3

Podsumowanie testu skanera Iriscan Book 5 Wifi.

IRISCAN Book 5 Wifi jest dobrym skanerem do skanowania pojedynczych kartek bądź książek/czasopism z dużym marginesem po lewej stronie. W pozostałych przypadkach wychodzą jego ograniczenia. Polecamy dla tych, którzy będą świadomi jego ograniczeń.

Dodaj komentarz

XHTML: Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>