Razer Sila – najszybszy gamingowy router WiFi

Razer Sila zapewnia najlepszą w swojej klasie prędkość transmisji danych oraz wolne od zakłóceń połączenia, nawet w najbardziej obciążonych sieciach WiFi

 

Firma Razer, wiodąca na świecie lifestylowa marka dla graczy, ogłosiła premierę Razer Sila – wysokiej klasy routera WiFi zaprojektowanego z myślą o użytkownikach domowych, poszukujących wydajnych urządzeń WiFi zoptymalizowanych pod kątem grania, streamowania i pobierania treści multimedialnych.

Rosnąca popularność gier mobilnych w połączeniu z ograniczeniami związanymi z niemożnością poprowadzenia sieci kablowej do każdego pokoju w wielu domach, powoduje, że szybkie i niezawodne WiFi staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Router Razer Sila zbudowano tak, aby spełnić oczekiwania współczesnych użytkowników urządzeń przenośnych, konsol i laptopów, którzy chcą mieć pewność, że ich sieć bezprzewodowa będzie działać szybko, pozwalając na rozgrywkę bez opóźnień oraz wolny od zakłóceń streaming.

Razer Sila to technologie, które zapewnią graczom w ich domach oraz biurach najszybsze i najstabilniejsze połączenie WiFi. W ich skład wchodzą Razer FasTrack, Multi-Channel ZeroWait DFS oraz wsparcie dla sieci typu Mesh z backhaulem. Konfiguracja i zarządzanie za pomocą aplikacji mobilnej sprawia, że instalacja i użytkowanie Sila jest wyjątkowo proste i szybkie.

Razer FasTrack to autorski silnik QoS, służący do inteligentnego zarządzania ruchem w sieci. Dzięki zastosowaniu głębokiej inspekcji pakietów oraz technologii uczenia maszynowego, FasTrack pozwala użytkownikom na priorytetyzację ruchu w oparciu o aplikacje lub różne typy urządzeń – od telefonów komórkowych i inteligentnych telewizorów po laptopy, komputery stacjonarne i konsole. Router wykrywa konsole PlayStation, Xbox oraz Switch, co pozwala użytkownikom na łatwe dostrojenie swojej sieci tak, aby granie lub streamowanie było zawsze płynne. Razer FasTrack oferuje również możliwość włączenia za jednym dotknięciem trybu gamingowego, który automatycznie przydzieli odpowiednią przepustowość łącza dla gier mobilnych.

“Dzięki naszym urządzeniom i oprogramowaniu nieustannie osiągamy nowe poziomy pod względem wydajności” – zauważa Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razera. “Jednak wysoka precyzja i małe opóźnienia są bezużyteczne, jeśli spada siła sygnału WiFi. Dlatego zrobiliśmy następny krok, aby stworzyć mocny fundament dla naszego ekosystemu; z WiFi, które działa bez względu na to, gdzie jesteś”.

Opatentowana technologia Multi-Channel Zero-Wait DFS, którą wbudowano w Razer Sila, odpowiednio zarządza kanałami tak, aby unikać nadmiernego ruchu w sieci i utrzymywać najwyższą prędkość dla najbardziej wymagających aplikacji, bez przestojów, zawieszeń i utraty połączeń.

Razer Sila pozwala również na pracę w zaawansowanych sieciach typu mesh. Dwie lub więcej jednostek można łączyć w celu zapewnienia płynnego i szybkiego zasięgu WiFi na obszarach o powierzchni do 6000 stóp kwadratowych (dwa urządzenia) lub o powierzchni (wielopiętrowej) ponad 6000 stóp kwadratowych, w przypadku użycia trzech jednostek Sila. Jako router Tri-band, Razer Sila posiada łącza 5 GHz typu backhaul oraz niezależne fronthaul, które działają równocześnie na maksymalnie 4 kanałach DFS, co dodatkowo zmniejsza zakłócenia i przeciążenie sieci.

Razer Sila został opracowany we współpracy z Ignition Design Labs – firmą technologiczną i inżynieryjną założoną przez byłych pracowników Qualcomm i Broadcom. Ignition Design Labs dało się poznać dzięki wprowadzaniu na rynek wielokrotnie nagradzanego routera WiFi – Portal Smart.

“Razer wymaga najlepszych rozwiązań technicznych, projektowych i wydajnościowych. Cieszymy się niezmiernie, że byliśmy partnerem Razera podczas tworzenia Sila i mogliśmy wnieść naszą wiedzę inżynieryjną i opatentowane technologie do budowy tego wydajnego i profesjonalnego routera, poszerzającego czołowy na świecie ekosystem gier i rozrywki” – powiedział Terry Ngo, CEO Ignition Design Labs.

Cechy produktu:

Razer FasTrack – Inteligentny adaptywny mechanizm QoS wraz głęboką inspekcją pakietów (Deep Packet Inspection) nadaje priorytety aplikacjom i urządzeniom, aby granie i streamowanie było zawsze szybkie

Multi-Channel ZeroWait DFS – Uzyskaj dodatkową przepustowość na chronionych szybkich kanałach, aby zapewnić sobie niezawodne, wolne od zakłóceń i opóźnień połączenia

Tri-Band Mesh z Dedicated Backhaul – Dla szerokiego zasięgu z maksymalną wydajnością

Intelligent Active Steering – Gwarantuje, że urządzania zawsze są podłączone do najsilniejszego sygnału

App and Smart Software Support – Aplikacja iOS oraz Android z zaawansowanymi funkcjami dla zarządzania siecią i zabezpieczeniami


Razer Sila

Cena:

EU €299.99

 

Dostępność:

 • Razer.com – 3 października 2018
 • Świat – 3 października 2018

 

Specyfikacja:

Połączenie bezprzewodowe

 • Tri-Band AC3000
 • IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
 • 11n 2.4GHz: aż do 400 Mbps
 • 11ac 5GHz-1: aż do 1734 Mbps
 • 11ac 5GHz-2: aż do 866 Mbps

Szyfrowanie

 • WPA / WPA2-PSK

Antena

 • 9 potężnych wewnętrznych anten o dużym zasięgu

Cechy

 • Razer FasTrack Adaptive QoS + DPI Engine
 • Multichannel ZeroWait DFS
 • Tri-Band Mesh z dedykowanym backhaul
 • Technologie Multi-user MIMO oraz Beamforming
 • Intelligent active steering
 • Uproszczona konfiguracja za pomocą aplikacji Android lub iOS

Interfejsy

 • 4 Gigabit Ethernet (1x WAN, 3x LAN)
 • 1 x USB 2.0 port
 • 1 x USB 3.0 port

Razer Sila

 

 

Razer Sila

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.