Pracujesz w branży mechanicznej? Przyśpiesz pracę swojego zespołu dzięki Autodesk Inventor!

Kiedyś, aby zweryfikować sposób działania projektowanego urządzenia, należało zatrudnić specjalistów, którzy byli ekspertami w różnych dziedzinach. Dzisiaj, możesz samodzielnie wykonywać cyfrowe symulacje i optymalizacje projektu, dzięki programowi Autodesk Inventor.

Autodesk Inventor to program stworzony z myślą o wszystkich projektantach i inżynierach. To idealne narzędzie do projektowania mechanicznego, prowadzenia symulacji, projektowania przyrządów i wymiany informacji projektowej. Inventor to podstawowe narzędzie do cyfrowego prototypowania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć precyzyjny model trójwymiarowy, którego funkcje, formę, dostosowanie możemy na bieżąco edytować. Prototyp cyfrowy w pełni odpowiada fizycznym maszynom, narzędziom czy urządzeniom, ale jego wykonanie jest znacznie tańsze, zajmuje mniej czasu, a wprowadzanie poprawek nie wymaga dużego nakładu pracy.

Kolejną istotną funkcjonalnością Autodesk Inventor jest możliwość tworzenia dokumentacji produkcyjnej, bezpośrednio z zatwierdzonego prototypu cyfrowego 3D. Posiadanie tego programu, wpływa więc nie tylko na samo projektowanie ale również na lepszą współpracę i komunikację między członkami zespołu. Przy starannie prowadzonej dokumentacji, jesteśmy w stanie w znaczny sposób ograniczyć ilość błędów i związanych z nimi poleceń zmiany, jeszcze przed przystąpieniem do etapu produkcji. Teraz jest to jeszcze prostsze dzięki dedykowanemu oprogramowaniu Autodesk Vault, dzięki któremu możemy w bezpieczny sposób wymieniać między sobą dane projektowe i prowadzić komunikację z innymi osobami zaangażowanymi w prace projektowe i produkcyjne. Autodesk Vault pozwala wyszukiwać dane w ciągu kilku sekund i bezpiecznie udostępniać je innym. Oprogramowanie oferuje rozszerzenie kontroli nad wszelkimi danymi projektowymi poprzez zarządzanie zmianami, szybkie wyszukane i ponowne wykorzystanie danych projektowych, zarządzanie wersjami, wsparcie dla projektowania współbieżnego oraz bezpieczne przechowywanie danych.

Na przełomie I i II kwartału 2015 roku pojawiła się nowa wersja programu: Autodesk Inventor 2016, dla której pojawią się nowe możliwości zakupu programu. Nie musisz już kupować licencji dożywotniej, ponieważ w ofercie będą dostępne licencje do wynajęcia na okres 3 miesięcy, roku, dwóch lub 3 lat. To komfortowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy Inventora potrzebują jedynie na dany okres czasu np. związany z konkretnym projektem.

Autodesk Inventor to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą obniżyć koszty produkcji, zmniejszyć ilość fizycznych prototypów, zminimalizować czas projektowania czy szybciej wprowadzić nowe projekty do produkcji. To narzędzie, które w znaczny sposób przyspiesza i ułatwia prace projektantów, jeśli więc jesteś jednym z nich, zainwestuj w Autodesk Inventor już dziś!

inventor 2016

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.