Płyty główne GIGABYTE z Dual Thunderbolt™ na targach CES 2013

Kilka miesięcy temu GIGABYTE ogłosił, że płyty główne z technologią Dual Thunderbolt, obsłużą obraz w rozdzielczości 4K UltraHD. Jest to możliwe, gdyż interfejs Thunderbolt zaimplementowany na płytach głównych GIGABYTE jest kompatybilny z portami Mini DisplayPort w wersji 1.1. a każdy z nich pozwala na przesłanie obrazu w rozdzielczości 2K.

Nowością pokazaną na targach CES 2013 jest możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K na platformie złożonej z 4 monitorów. Jest to osiągalne jest dzięki dwóm portom Thunderbolt na płytach głównych GIGABYTE, technologii Intel® Collage oraz dedykowanym sterownikom GIGABYTE. Opcja wielomonitorowej platformy 4K jest niezwykle atrakcyjna przede wszystkim dlatego, że znajdujące się obecnie w sprzedaży wyświetlacze obsługujące standard 4K są wciąż bardzo drogie a ich dostępność na rynku niewielka. Nie zapowiada się również, aby stan ten miał ulec znaczącej poprawie w najbliższej przyszłości. Dodatkową zaletą technologii Intel® Collage jest fakt, że aby móc cieszyć się obrazem w jakości 4K użytkownik nie musi posiadać dodatkowego układu graficznego. Ten zintegrowany w procesorach Intel® Core™ i5 lub i7 trzeciej generacji (Intel HD Graphics) w zupełności wystarczy.

Sterowniki pozwalające na użycie technologii Intel® Collage na płytach głównych GIGABYTE będą dostępne do ściągnięcia już pod koniec stycznia ze strony producenta. Aby dowiedzieć się, jak krok po kroku stworzyć wielomonitorową platformę 4K zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową oraz filmem instruktażowym: http://www.gigabyte.com/MicroSite/323/4k.html,

http://www.youtube.com/watch?v=pdTMDfh0Hnk

Technologia GIGABYTE Dual Thunderbolt™

 Płyty główne GIGABYTE jako jedyne na rynku posiadają zaimplementowane aż dwa porty Thunderbolt, certyfikowane przez firmę Intel. Standard ten umożliwia szybki transfer danych pomiędzy wieloma urządzeniami jednocześnie z prędkością 10 Gb/s a. Rozwiązanie to jest idealne dla użytkowników komputerów, którzy stawiają na ultraszybki transfer danych, takich jak zdjęcia, filmy czy muzyka. Należy również wspomnieć, iż Thunderbolt może zastąpić interfejsy USB, FireWire oraz HDMI, ponieważ pozwala na bardzo szybki transfer danych w dwie strony, łączy wiele urządzeń jednocześnie i obsługuje liczne protokoły, dzięki czemu jest to najbardziej uniwersalne i najszybsze złącze dostępne obecnie na rynku.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.