Nowy Razer Blade – Piękna staje się Bestią.

3 września 2012 – firma Razer zaprezentowała kolejną generację pierwszego na świecie prawdziwego laptopa dla graczy – Razer Blade. Pierwsza wersja tego urządzenia wprowadziła ogromne zamieszanie na rynku urządzeń przenośnych do grania. Odznaczała się niespotykaną wydajnością i mocą zachowując jednocześnie wyjątkową smukłość i wszystkie walory urządzenie przenośnego.

„Nowy Razer Blade łączy w sobie na pozór niemożliwe do połączenia cechy – posiada ekstremalną wydajność, a jednocześnie jest niesłychanie cienki.” – mówi Min-Liang Tan, CEO Razer. „Na pokładzie Blade znajdziecie kolejną generację procesora Intel® quad core w parze z potężną kartą graficzną NVIDIA® GTX oraz najszybszą dostępną pamięcią RAM. Taki zestaw gwarantuje wprost powalającą moc”.

Nowy Razer Blade ma tylko 0,88 cala (2,2cm) grubości, co stanowi połowę tego, co oferują tradycyjne laptopy o porównywalnej mocy. Dzięki ultra-cienkiemu zasilaczowi, cały laptop waży niecałe 7 funtów (3,17 kg), czyli o połowę mniej od pozostałych laptopów przeznaczonych do gier. Urządzenie Razera posiada tę samą moc, co najpotężniejsze laptopy na rynku i jednocześnie jest mniejsze i bardziej poręczne. Nowy Razer Blade to po prostu najcieńszy i najlżejszy laptop do grania w swojej klasie.

Gracze PC od teraz będą mogli doświadczyć wszystkich najnowszych i najpiękniejszych gier w fenomenalnej jakości na niesamowitym wyświetlaczu HD o przekątnej 17,3”. Zainstalowany w Razer Blade hybrydowy system dysków pozwoli na dostęp do danych aż do trzech razy szybciej, jednocześnie oferując dwa razy więcej dostępnego miejsca. Wśród istotnych dodatków znajdują się także cichsze wiatraki, zoptymalizowane głośniki oraz trzy porty USB 3.0, pozwalające na ładowanie sprzętów peryferyjnych nawet po wyłączeniu systemu.

Najbardziej innowacyjną cechą Razer Blade jest wielokrotnie nagradzany Switchblade User Interface (UI). Na cały system składa się zintegrowany wyświetlacz LCD będący także panelem dotykowym multi-touch oraz 10 dynamicznych klawiszy adaptacyjnych, dzięki którym wszystkie komendy czy funkcje będą dostępne na wyciągnięcie palców.

Interfejs Switchblade UI może się poszczycić bogatą i wciąż rosnącą ofertą wspieranych aplikacji, przeznaczonych specjalnie dla graczy i tworzonych zarówno przez inżynierów oprogramowania Razer, jak i samych przedstawicieli aktywnej społeczności. Programy pozwalają przeglądać sieć w poszukiwaniu poradników do gier, oglądać filmy, sprawdzać nowości w sieciach społecznościowych i korzystać z aplikacji pomagających w samej rozgrywce – wszystko to bez przerywania gry!

Specyfikacja produktu:

 • Procesor III generacji Intel® Core™
 • Karta graficzna NVIDIA GeForce® GTX 660M z technologią NVIDIA® Optimus™ i dedykowaną pamięcią 2GB GDDR5
 • Pamięć RAM 1600 MHz DDR3 8GB
 • Matryca LED 17,3” (1920×1080)
 • Wbudowana kamera internetowa HD
 • Zintegrowana bateria 60Wh
 • Dysk twardy (główny) 500GB 7200RPM
 • 64GB SATA III SSD z oprogramowaniem NVELO Dataplex™ (Cache Acceleration)
 • Sieć bezprzewodowa 802.11 A/G/N + BT4.0
 • Wymiary: 16,81”(~42,7cm) – (szerokość) x 10,9”(~27,7cm) – (głębokość) x 0,88”(~2,23cm) – (wysokość)
 • Waga: 6,6lbs (~2,99kg)

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.