Nowe telewizory plazmowe firmy Samsung już w sprzedaży!

Doskonała jakość obrazu i dźwięku, wyjątkowy design, dodatkowe funkcjonalności i ulepszona interaktywna platforma to cechy nowych telewizorów plazmowych firmy Samsung. Telewizory serii E8000, E6500, E550, E530 oraz E490 i E450 już w sprzedaży w całej Polsce.

Czerń to ważny element obrazu, który wpływa na realistyczny wygląd, lepszy kontrast, bogatszą paletę barw oraz dokładniejsze odwzorowanie szczegółów. Dlatego w 2012 roku w ofercie firmy Samsung wyposażył swoje telewizory plazmowe w filtry Real Black oraz Real Black Pro. Dodatkowo, najwyższy model – E8000 – umożliwia sterowanie głosem oraz gestem.

  • Plazma E8000

Seria telewizorów plazmowych Samsung E8000 oferuje najgłębszy poziom czerni w telewizorach tego typu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu panelowi Real Black Pro oraz wykorzystaniu specjalnego filtra antyrefleksyjnego Real Black i panelu Clear Image, który ogranicza odblaski światła. Ta wyjątkowa technologia zapewnia użytkownikom intensywne, naturalne kolory i ostry obraz o doskonałym kontraście – nawet w jasnych pomieszczeniach. Telewizory tej serii charakteryzują się jednym z najlepszych w branży współczynników kontrastu, dzięki czemu zapewniają doskonałą jakość obrazu, a wskutek zminimalizowanej refrakcji światła zmaksymalizowane są również detale obrazu w obszarach czerni i cieni.

Podobnie jak w serii telewizorów plazmowych firmy Samsung z ubiegłego roku, także obecnie użytkownicy zyskują dodatkowy cal ekranu. Znacznie zmniejszono również przerwę między ramą a samym ekranem, dzięki czemu nieaktywny obszar jest już właściwie niewidoczny. Telewizor E8000 posiada cienki profil o grubości 1,5 cala i ultracienką  ramę Plasma +1 w kolorze metalicznie czarnym tytanowym.

Najwyższa seria telewizorów plazmowych Samsung Smart TV wyposażona jest również w wbudowaną kamerę i dwa głośniki, dzięki czemu użytkownik ma możliwość sterowania telewizorem za pomocą gestów ręką lub poleceń głosowych. Zastosowane rozwiązanie pozwala na jeszcze większą interaktywność z urządzeniem, a także zapewnia doskonałą zabawę.

Innowacyjność i wizja firmy Samsung została doceniona przez organizatorów tegorocznych targów CES 2012. Najwyższa seria E8000 otrzymała nagrodą Innovations Design and Engineering Awards CES 2012.

  • Nowe funkcje telewizorów Samsung Smart TV

Dzięki nowym funkcjom telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy mogą wykorzystywać je w sposób dotychczas zarezerwowany dla komputerów. Oto wybrane z wielu nowych, dostępnych możliwości:

Album „Family Story” umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

Aplikacja „Fitness” pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie pracy nad kondycją fizyczną. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia „wirtualnego lustra”, które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.

Sekcja „Kids” to gry edukacyjne i inna rozrywka dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.

  • Telewizor z funkcją Smart Evolution

Wybrane najnowsze telewizory firmy Samsung zostały wzbogacone o nową funkcję Smart Evolution. Jest to zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych modeli telewizorów możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje przez kolejne 4 lata. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Samsung Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży jako osobny produkt od 2013 do 2016 roku.

  • Nowa aplikacja All Share Play

Nowa aplikacja Samsung AllShare Play to nowa odsłona usługi AllShare. Dzięki dostępnej pamięci AllShare Play umożliwia ona pobieranie i wymianę treści multimedialnych z różnych urządzeń, jak np. smartfony, tablety czy laptopy. Wbudowany w telewizor moduł sieci bezprzewodowej i funkcja AllShare Play umożliwią dostęp do urządzeń bez konieczności zakupu dodatkowego wyposażenia, np. adaptera WLAN. Użytkownicy mogą korzystać z filmów, plików muzycznych i zdjęć zapisanych na dysku USB za pomocą funkcji ConnectShare Movie i oglądać swoje zasoby na ekranie telewizora. Funkcja PVR umożliwia nagrywanie i przechowywanie ulubionych filmów bezpośrednio na dysku twardym telewizora.

  • Samsung Smart TV: E6500, E550 oraz E530

Za pomocą najnowszej technologii nowe telewizory plazmowe marki Samsung wyświetlają pojedynczy obraz nawet 600 razy na sekundę. Dzięki temu jest on niezwykle płynny i wyróżnia się wyjątkową jakością, bez względu na szybkość akcji na ekranie. Technologia Real Black redukuje odblask światła z pomieszczenia, dzięki czemu kolory czerni i szczegóły cieni są wyraźne i skontrastowane. Dzięki czterem wejściom HDMI (High Definition Multimedia Interface) telewizor Samsung przekształci Twój salon w multimedialne centrum rozrywki. HDMI umożliwia szybką transmisję danych cyfrowych w wysokiej rozdzielczości z kilku urządzeń bezpośrednio do telewizora. To oznacza, że możesz oglądać różnorodne zasoby na dużym ekranie.

  • Cyfrowa Polska

Wszystkie telewizory firmy Samsung wyposażone są w wbudowany tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i umożliwiają odbieranie telewizji cyfrowej. DVB-T to standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej z nadajników naziemnych. W Polsce do 2013 roku standard ten zastąpi całkowicie telewizję analogową, a obowiązującym standardem kodowania będzie MPEG4 (h.264).

Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli

PS64E8000 –  13 499 zł

PS51E8000 – 7 799 zł

PS60E6500 – 8 499 zł

PS51E6500 – 5 799 zł

PS60E550 – 7 499 zł

PS51E550 – 4 899 zł

PS51E490 – 3899 zł

PS51E450 – 2 799 zł

PS43E490 – 3049 zł

PS43E450 – 2049 zł

 

*Wszystkie telewizory Samsung na rok 2012 są zgodne z wytycznymi Energy Star® 5.1.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.