Nowe produkty Lenovo – dom inteligentny z wyższym IQ

Lenovo™ we współpracy z firmą Amazon® wprowadza do oferty urządzenie Lenovo Smart Assistant z usługą Alexa®

 

Firma Lenovo na targach Consumer Electronics Show 2017, prezentuje nowe produkty stworzone z myślą o inteligentnym domu.

 

Rynek urządzeń i systemów do domu inteligentnego jest w przededniu gwałtownego wzrostu. Szacuje się, że do 2019 r. producenci urządzeń internetu rzeczy (IoT) sprzedadzą niemal dwa miliardy produktów, generując obroty rzędu 490 mld USD. Rozwijająca się branża musi jednak jeszcze zaczekać na prawdziwe upowszechnienie się takich urządzeń. Dlaczego zatem tak wielu konsumentów akceptuje technologie domu inteligentnego tak powoli?

Przyczyny są dwie. Pierwsza to bariera kosztowa związana z posiadaniem urządzeń IoT. Niemal dwie trzecie konsumentów z całego świata uważa, że urządzenia i usługi IoT są zbyt drogie, i wskazuje cenę jako główną przeszkodę w posiadaniu urządzeń inteligentnych². Drugą przyczyną jest brak orientacji na użytkowników podczas projektowania takich urządzeń, wskutek czego konsumenci nie wiedzą, które urządzenia IoT najlepiej zaspokoją ich potrzeby. Z niedawno przeprowadzonej ankiety wynika, że co najmniej 23% konsumentów na świecie nie ma pewności co do tego, jakie urządzenie do inteligentnego domu byłoby dla nich przydatne.

Współpraca z firmą Amazon

Mając na uwadze problemy i potrzeby konsumentów, firma Lenovo zaprojektowała urządzenie Lenovo Smart Assistant — nowego cyfrowego asystenta osobistego działającego z chmurowymi usługami głosowymi Amazon Alexa. Powstały we współpracy z firmą Amazon elegancki Lenovo Smart Assistant rozpoznaje polecenia głosowe i używa usługi Alexa do wyszukiwania w internecie, odtwarzania muzyki, tworzenia list, aktualizacji kalendarza i wielu innych zadań. Ponieważ mózg usługi Alexa znajduje się w chmurze, jego inteligencja wciąż się rozwija.

Na podstawie własnych ankiet Lenovo, przeprowadzonych wśród użytkowników wiadomo, że 65% osób z całego świata już używa technologii rozpoznawania głosu na komputerze, telefonie czy tablecie. Jedna trzecia z nich korzysta z tych technologii dlatego, że są wygodniejsze od pisania i przydają się podczas pracy wielozadaniowej (gotowania obiadu, ubierania się do pracy itp.).

Dlatego właśnie skonstruowaliśmy urządzenie Lenovo Smart Assistant wyposażone w osiem dookólnych mikrofonów pola dalekiego z funkcjami tłumienia hałasu i echa akustycznego, które rejestrują polecenia głosowe użytkowników z odległości 5 m.

Dostępna jest też wersja specjalna Harman Kardon® o najwyższej jakości dźwięku do muzyki i rozrywki domowej. Lenovo Smart Assistant działa z produktami Lenovo do inteligentnego domu, a także wieloma urządzeniami innych producentów.

lenovo-smart-assistant

Więcej inteligencji w każdym domu

Nigdy nie stawialiśmy sobie za cel tworzenia urządzeń do domu inteligentnego tylko po to, by rozwijać technologie” — mówi Johnson Jia, starszy wiceprezes Lenovo, PC & Smart Device Business Group. „Inteligencję u ludzi mierzy się na podstawie stosowanej wiedzy i podobnie uważamy, że produkty są inteligentne w takim stopniu, w jakim są rozumiane i stosowane na co dzień przez użytkowników”.

Cieszymy się ze współpracy z tak innowacyjną firmą jak Lenovo, dzięki której Lenovo Smart Assistant z usługą Alexa zostanie udostępniony klientom na wiosnę” — powiedział Steve Rabuchin, wiceprezes ds. Amazon Alexa. „W firmie Amazon staramy się zapewniać klientom jak największy wybór, a to właśnie oferuje nowy Lenovo Smart Assistant wykorzystujący możliwości usług Alexa Voice Services (AVS). Bardzo jesteśmy ciekawi reakcji klientów za kilka miesięcy”.

 

Lenovo Smart Storage

Ofertę rozwiązań do inteligentnego domu dla szerokiego grona użytkowników dopełnia Lenovo Smart Storage. Jest to bezpieczne urządzenie pamięci masowej o dużej pojemności — 6 TB — z dwuzakresowym dostępem bezprzewodowym i możliwością automatycznej synchronizacji z wieloma urządzeniami. Urządzenie Lenovo Smart Storage zostało opracowane z myślą o bezpieczeństwie danych i dostępie w trybie P2P (peer-to-peer) do zapisanych na nim zdjęć, muzyki, dokumentów oraz innych plików i umożliwia łatwą kontrolę nad nimi. Wbudowane oprogramowanie może z dużą dokładnością uporządkować całą bibliotekę zdjęć na podstawie rozpoznanych twarzy.

lenovo-smart-storage

 

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.