Zamieszczony: czw, 26 Kwi, 2012

Nowa Opera 12 do pobrania

Dziś ukazała się nowa wersja przeglądarki Opera. Jak na razie dostępna jest ona w wersji beta, lecz możemy już z niej bezpiecznie korzystać i oceniać wprowadzone zmiany. A zmian kilka jest. Posiada wiele nowych funkcji, zwiększona została wydajność i stabilność. Nowy silnik, na którym tworzone są skórki dla przeglądarki został napisany od nowa, co powinno zapewnić płynność i stabilność.

Nowe i lekkie tematy możemy zainstalować jednym kliknięciem przycisku, co bardzo ułatwia dostosowanie przeglądarki. Użyte zostały kolorowe plakietki, które informują nas o prywatności i zabezpieczeniach strony internetowej. Inną ważną zmianą jest usprawnienie działania HTML5 oraz WebGL.

Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Piotr napisał(a):

    Opera jest funkcjonalnie dobra, ale chyba kosztem wersji mini i mobile coś zaczyna zaniedbywać podstawową starą wersję, albo inni zaczynają być coraz lepsi, bo ja coraz częściej obok starej Opery korzystać zaczynam z Chrome na PC.
    Może Opera 12 coś odmieni?

Dodaj komentarz

XHTML: Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>