Neffos C5 – recenzja telefonu TP-Link

Wstęp

Rynek telefonów komórkowych jest na tyle atrakcyjny, że co jakiś czas pojawia się na nim zupełnie nowy producent by na nim zaistnieć. Tym razem próby tej dokonał TP Link, demonstrując swój produkt – Neffos C5.  Dzięki uprzejmości firmy dostaliśmy go do testów. Ten aparat to grupa cenowa 500-600 zł.  Zobaczmy więc jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Zestaw

Pudełko a w nim telefon, ładowarka, kluczyk do wyciągania szufladek z kartami SIM (jest to DualSIM), słuchawki i trochę literatury. Przynajmniej nie trzeba kupować słuchawek.

neffos-c5

 

neffos-c5

Specyfikacja urządzenia

Specyfikacja w skrócie:

  • 5 – calowy wyświetlacz IPS 1280 x 720
  • 4-rdzeniowy procesor MTK MT6735
  • 2 GB RAM
  • Pamięć 16 GB rozszerzalna za pomocą karty microSD (do 32 GB)
  • Android 5.1

 

Pełną specyfikację można zobaczyć tutaj

Pierwsze wrażenia

Tworzywo. Wymienna bateria. Takie było pierwsze wrażenie po rozpakowaniu. Dobrze trzyma się w dłoni. Może być.

Budowa

Przy tej cenie trudno spodziewać się szczotkowanego aluminium. Całość wykonana z tworzywa dobrze spasowanego. Nie trzeszczy przy użytkowaniu. Od góry wejście słuchawkowe.  Klawisze regulacji głośności i usypiania telefonu usytuowane z prawej strony. Na dole wejście micro USB.

neffos-c5

neffos-c5

neffos-c5

 

neffos-c5

 

 

Ekran

Ekran 5 calowy dający rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Niezła jakość obrazu nawet w pełnym słońcu. Dobra jasność i nasycenie kolorów. Przy tym poziomie cenowym uznaję to za zaletę.

neffos-c5

Oprogramowanie

Telefon pracuje w systemie Android wersja 5.1. z drobnymi modyfikacjami producenta. Nie są to zmiany na tyle duże by  mieć problem z obsługą. Niestety (albo dobrze – w zależności co kto lubi) nie ma zaimplementowanej szuflady z aplikacjami. Zainstalowane aplikacje rozrzucone są na kolejnych ekranach.

neffos-c5

Wydajność oraz bateria

Spodziewałem się przy tej klasie telefonu, że mogą być problemy z płynnością działania. A tu miłe rozczarowanie. W codziennym działaniu telefon działał płynnie. Nawet z grami (oczywiście nie z tymi najbardziej rozbudowanymi) radził sobie zupełnie niźle.

Bateria przy pojemności 2200 mAh pozwalała na jeden dzień pracy. Czyli standard w tym przedziale cenowym. Pozytywny jest fakt, że bateria jest wymienna po zdjęciu tylnej klapki.

Zdjęcia

Telefon ma dwa aparaty fotograficzne 8 Mpx (z tyłu) i 5 Mpx (z przodu). Zdjęcia w pełnym świetle są zupełnie poprawne. Gorzej wypada w słabym oświetleniu. Ale chyba nikt nie spodziewa się w tym miejscu lustrzanki.

Dodatki

Telefon pracuje w trybie DualSIM.  Dla kogoś korzystającego z dwóch telefonów to może być wygodne rozwiązanie. Oczywiście w tej cenie jest to pasywny DualSIM  ale nie korzystający ze wspólnego slotu SIM/microSD.

Podsumowanie

W przedziale cenowym 500-600 zł jest to zupełnie niezłe rozwiązanie dla osób korzystających z telefonu do rozmów i Internetu (niezła jakość LTE).

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.