Nawigacje samochodowe Garmin Drive z usługami live

Nowe modele samochodowych nawigacji z linii Garmin Drive™ oferują bezpłatne usługi live dostarczające najświeższe komunikaty drogowe oraz ostrzeżenia dla kierowców, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Podstawowe modele z nowej serii, Garmin Drive™ 51/61, oferują różnego rodzaju powiadomienia dla kierowcy, natomiast Garmin DriveSmart™ 51/61 zapewniają szereg dodatkowych funkcji smart. Z myślą o użytkownikach chcących rejestrować trasę powstała wyposażona w kamerę nawigacja Garmin DriveAssist™ 51, zaś osoby ceniące styl zainteresuje model Garmin DriveLuxe™ 51 w eleganckiej, metalowej obudowie.

 

“Dostępne bezpłatnie, w czasie rzeczywistym informacje o natężeniu ruchu i parkingach oraz nowe informacje turystyczne pozwalają kierowcom cieszyć się jazdą, skupić uwagę na prowadzeniu pojazdu oraz skrócić czas dotarcia do celu.” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

 

Podobnie jak poprzednie modele, nowe nawigacje Garmin Drive oferują szereg ostrzeżeń dla kierowców – m.in. o zbliżaniu się do ostrych zakrętów, przejazdów kolejowych, przejść dla zwierząt, o poruszaniu się pod prąd na drodze jednokierunkowej oraz wiele innych. Kierowcy otrzymują również powiadomienia o kamerach monitorujących przejazd na czerwonym świetle i fotoradarach. Funkcja Garmin Real Directions ułatwia nawigowanie dzięki łatwym w zrozumieniu wskazówkom, które prowadzą niczym przyjaciel, wykorzystując rozpoznawalne punkty orientacyjne, charakterystyczne budynki lub sygnalizację świetlną (np. „za czerwonym budynkiem skręć w prawo” lub „za restauracją McDonald’s skręć w lewo”).

 

Garmin Drive 51/61

Podstawowe modele z nowej serii, Garmin Drive 51/61, za pomocą Bluetooth połączyć można ze smartfonem i korzystać z bezpłatnych usług, takich jak informacje o korkach czy wolnych miejscach parkingowych z serwisu Parkopedia®. Parkopedia to największy na świecie serwis informujący o warunkach parkowania w miastach, cenach i wolnych miejscach. Kolejną funkcją działającą w czasie rzeczywistym jest LiveTrack, która pozwala kierowcy udostępniać wybranym osobom trasę swojej podróży. Ponadto nawigacje wyposażone zostały w dane z portalu TripAdvisor®. Dzięki nim kierowcy mają łatwy dostęp do opinii na temat hoteli, restauracji i innych atrakcji w okolicy.

 

Garmin DriveSmart 51/61

Nawigacje DriveSmart 51/61 zapewniają dodatkowo łączność Wi-Fi®, umożliwiającą jeszcze łatwiejszą aktualizację map i oprogramowania podczas połączenia z domową siecią bezprzewodową. Dostępne są dwie wersje, z 5-calowym oraz 6,95-calowym, doskonale czytelnym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Zapewnienie pełnej łączności jest cechą wyróżniającą serię Garmin DriveSmart. Znajdziemy tutaj wbudowany zestaw głośnomówiący Bluetooth®, funkcję sterowania głosowego oraz inteligentne powiadomienia (wiadomości SMS i alerty z aplikacji mobilnych pojawiają się wprost na ekranie nawigacji1).

 

Garmin DriveAssist 51

Samochodowa nawigacja DriveAssist 51 dodatkowo wyposażona została w  kamerę z mikrofonem. Umożliwia ona ciągłą rejestrację z automatycznym zapisem zdarzeń drogowych na dołączonej karcie microSD. Kamera umożliwia korzystanie z funkcji dbających o bezpieczeństwo na drodze, takich jak: ostrzeżenie przed niebezpiecznym zbliżaniem się do poprzedzającego pojazdu oraz niekontrolowaną zmianą pasa ruchu. Funkcja Garmin Real Vision™ wyświetla obraz z kamery na ekranie nawigacji ze strzałkami wskazującymi kierunek jazdy. Alert „Jedź” może okazać się pomocny dla rozkojarzonych kierowców poruszających się w korku, którzy nie zauważyli, że samochody przed nimi już ruszyły. Nawigacje Garmin DriveAssist pełnić mogą również funkcję osobistego asystenta, jeśli kierowca bierze udział w wypadku drogowym, automatycznie wysyłają wiadomość tekstową na wskazany wcześniej kontakt z informacją o dokładnej lokalizacji pojazdu. Nagrany wbudowaną kamerą materiał video można łatwo edytować za pomocą aplikacji Garmin VIRB®. Funkcja Travelapse™ umożliwia automatyczną edycję długiego nagrania z podróży do formy krótkiego klipu idealnego do udostępnienia w mediach społecznościowych.

 

Garmin DriveLuxe 51

Stylowy Garmin DriveLuxe 51 to wysokiej klasy nawigacja posiadająca wszystkie funkcje urządzenia Garmin DriveSmart, zamknięte w eleganckiej, metalowej obudowie. Nawigacja mocowana jest do szyby za pomocą magnetycznego uchwytu zasilającego.

 

 

 

 

 

 Garmin-Drive2017

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.