Najszybszy na rynku router już dostępny w Polsce

Od dzisiaj w polskiej dystrybucji dostępny będzie dwupasmowy router ASUS RT-AC68U,po raz pierwszy zapowiedziany na targach Computex Taipei 2013. Urządzenie posiada certyfikat Wi-Fi 5-tej generacji i zapewnia łączną przepustowość AC1900 rzędu 1900Mbit/s. Pracuje w standardzie 802.11ac, który jest trzykrotnie szybszy od 802.11n. Na tym jednak nie koniec. Na częstotliwości 2.4GHz oferuje transfer 600Mbit/s– czyli o 33 proc. szybszy niż przeciętny router 802.11ac. Odciąży intensywnie wykorzystywane sieci domowe.

 

Jeszcze większy zasięg Wi-Fi

Bezprzewodowy transfer danych RT-AC68U na częstotliwości 5GHzdorównuje połączeniom przewodowym, a technologia Broadcom® TurboQAM™ poprawia możliwości na paśmie 2.4GHz 802.11n z 450Mbit/s do 600Mbit/s.

W routerze zastosowano 3 odczepiane anteny, które dostarczają stabilne połączenie i zwiększone pokrycie sygnałem. Dodatkowo zasięg wzmocniony jest przez technologię ASUS AiRadar, która wykrywa urządzenia korzystające z sieci bezprzewodowej w danym momencie i stabilizuje łączność. Z kolei dwurdzeniowy procesor eliminuje spadki wydajności, dość popularne w przypadku innych routerów. Podczas dużego ruchu w sieci strumieniowanie zawartości HD, pobieranie plików, granie online i połączenia VoIP będą przebiegać bez przerw i opóźnień.

Oprogramowanie ASUSWRT pozwalana konfigurację urządzenia w bardzo prosty sposób, a całość nie powinna zająć więcej niż 30 sekund. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji graficzny interfejs do zarządzania siecią i śledzenia ruchu.

Szybkie połączenie i funkcje przechowywania danych w chmurze

RT-AC68U posiada porty USB 2.0 oraz USB 3.0 (działa 10-krotnie szybciej, niż USB 2.0). Użytkownicy mogą łatwo zmienić router w serwer plików, drukarek lub 3G/4G. Porty USB 3.0 umożliwiają szybkie udostępnianie danych i strumieniowanie zawartości HD z urządzeń podłączonych do routera.

Technologia ASUS AiCloud z funkcją Router-to-Router Sync, pozwala nadzielenie się plikami bez konieczności korzystania z serwerów FTP. Prosty interfejs automatycznie synchronizuje zawartość dysków USB z innymi kompatybilnymi routerami firmy ASUS bez potrzeby uruchamiania komputerów.

Urządzenie posiada wbudowany statyw, a porty zostały umiejscowione na tylnym panelu ograniczając plątaninę kabli do minimum. Cztery porty Gigabit Ethernet zaspokoją potrzeby szybkich sieci przewodowych, a wyłącznik Wi-Fi pozwala na bezpieczne odłączenie sieci bezprzewodowej, gdy jest taka potrzeba.

 

SPECYFIKACJA
  • 802.11a/n/ac (5GHz) @ 1.3Gbit/s
  • 802.11b/g/n (2.4GHz) @ 600Mbit/s
  • 3×3 odczepiane anteny
  • WEP/WPA/WPA2 -PSK/WPA/WPA2 –Enterprise
  • 4x porty Gigabit Ethernet
  • 1x USB 2.0 + 1x USB 3.0
  • 220 x 160 x 83.3mm
  • 500g

ASUS RT-AC68U

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.