Lenovo wprowadza kolorowe i wydajne notebooki IdeaPad

Firma Lenovo zapowiedziała w trakcie trwającego międzynarodowego pokazu Consumer Electronics Show 2012 (Las Vegas, 9-13 stycznia) wprowadzenie atrakcyjnych konsumenckich notebooków z serii IdeaPad U310/410, Y480/480, S200/206, G480/580/780 oraz Z380/480/580.

Nowe komputery oferują pełny przekrój stylów, kolorów i parametrów dla każdego konsumenta –
od mobilnych specjalistów po studentów i wszystkich pozostałych użytkowników. Modele te debiutują ponadto w nowych kolorach: peony pink (piwonioworóżowy), electric blue (elektryczny niebieski) i ruby red (rubinowoczerwony).

 „Nasze nowe notebooki dla konsumentów to produkty odważne, wyznaczające nowe standardy innowacyjności i stylu w tym segmencie” — powiedział Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska. „Pod względem technicznym nowe notebooki wyróżniają się lepszym dźwiękiem i funkcjami rozrywkowymi, a pod względem estetycznym — zaskakującymi kolorami. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe komputery zaspokoją oczekiwania użytkowników”.

IdeaPad U310 i U410 — ultrabooki dla ceniących styl i wydajność

Lenovo poszerza swoją ofertę ultrabooków. Po niedawno zapowiedzianym modelu IdeaPad U300s firma wprowadza także IdeaPad U310 i U410 — dwa modele w atrakcyjnej cenie. Te płaskie, lekkie i szybkie notebooki działają z procesorami z rodziny Intel Core. Dostępne będą wersje z dyskami SSD
o pojemności 64 GB do buforowania danych oraz wersje z dyskami twardymi o pojemności do 500 GB. Obie wersje imponują ultraszybkim startem systemu i wznawianiem działania z trybu uśpienia, co zawdzięczają dostrojeniu do wymagań certyfikacji Windows 7 Enhanced Experience firmy Lenovo. Komputery te wyposażono w różne inteligentne funkcje, takie jak Lenovo Smart Update, która automatycznie aktualizuje wiadomości e-mail, z komunikatorów i serwisów społecznościowych — nawet w trybie uśpienia. Czas działania baterii wynosi do ośmiu godzin.

Ultrapłaskie i ultralekkie U310 i U410 idealnie nadają się do wszelkich form pracy mobilnej. Ważą zaledwie 1,7 kg i 1,9 kg, a ich grubość wynosi 18 mm i 21 mm. W celu zapewnienia optymalnych warunków do oglądania i tworzenia multimediów model U310 wyposażono w wyświetlacz HD o proporcjach 16:9 i przekątnej 13,3” oraz układ graficzny Intel® GMA 3000 HD. U410 ma natomiast kartę graficzną NVIDIA® GeForce® 610M 1 GB. Świetnej wydajności towarzyszą imponujące funkcje rozrywkowe. U310 i U410 zawierają technologię Intel® Wireless Display (WiDi)1 umożliwiającą bezprzewodowe wyświetlanie zawartości na dowolnym dużym ekranie. Z myślą o współczesnych konsumentach zwracających uwagę na modne trendy projektanci ozdobili U310 i U410 całą paletą wesołych kolorów, takich jak aqua blue (wodny niebieski), cherry blossom (kwiat wiśni), graphite gray (grafitowoszary), ruby red (rubinowoczerwony), sapphire blue (szafirowoniebieski) i spearmint (miętowy).

 

IdeaPad S200 i S206 — modne mininotebooki

Firma Lenovo zaprezentowała dwa mininotebooki stanowiące pośrednie ogniwo pomiędzy netbookami
a notebookami. The IdeaPad S200 i S206 to komputery przenośne o lekkiej i superpłaskiej konstrukcji. Aby zapewnić jeszcze większą niż dotychczas wygodę mobilnej pracy, S200 i S206 mają panoramiczny ekran HD o przekątnej 11,6 cala i zaledwie 20,7 mm grubości2, a ważą tylko 1,3 kilograma. Te wyjątkowo płaskie mininotebooki wyróżniają się na tle netbooków takimi detalami, jak wysokiej jakości, przyjemne
w dotyku wykończenie oraz klawiatura AccuType z zaokrąglonymi klawiszami.

Model S200 działa z dwurdzeniowym procesorem Intel® Atom i dyskiem SSD o pojemności do 32 GB3,
a S206 działa z dwurdzeniowym procesorem AMD. Mininotebooki te są z założenia idealnymi towarzyszami podróży. Działają na baterii do 4 godzin, umożliwiają łączność z Internetem w ciągu kilku sekund oraz korzystanie z podstawowych aplikacji bez uruchamiania systemu Windows — zapewnia to funkcja natychmiastowego włączania Lenovo Quick Start. Spośród dodatkowych funkcji można wymienić wbudowaną kamerę internetową HD o rozdzielczości 0,3 MP do rozmów wideo i połączeń internetowych, a także łączność Wi-Fi w standardzie 802.11b/g/n. Wybrane modele są wyposażone także w łączność Bluetooth®3. Oba minilaptopy to lekkie urządzenia do przeglądania stron internetowych, dlatego też dostępne są w odważnych kolorach: cotton-candy pink (różowa wata cukrowa), crimson red (szkarłatnoczerwony), electric blue (elektryczny niebieski), graphite grey (grafitowoszary) i perłowobiały.

 

IdeaPad Y480 i Y580 — rozrywka bez ograniczeń

Osobom poszukującym wydajnego notebooka, który poradzi sobie z wymagającymi aplikacjami multimedialnymi, można śmiało polecić nowe modele IdeaPad Y480 i Y580. Te nowe notebooki z serii Y działają z procesorami z rodziny Intel Core. Mają wyświetlacze Full HD o przekątnej 14” i 15” i zaspokajają najwyższe wymagania w zakresie wydajności graficznej i mocy obliczeniowej w aplikacjach multimedialnych i grach. Wyposażone są w karty graficzne do poziomu NVIDIA® GeForce® GTX660M 2GB GDDR5.

Rozrywkę zapewnia udoskonalony dźwięk Dolby Home Theatre V4 i głośniki zaprojektowane przez firmę JBL®. Funkcja OneKey™ Theater II umożliwia ponadto optymalizację ustawień audiowizualnych jednym dotknięciem przycisku, zapewniając wyraźniejszy i jaśniejszy obraz oraz pełniejszy dźwięk. Model Y580 działa też z podświetlaną klawiaturą oraz kamerą HD umożliwiającą widoczność w nocy. Za pomocą opcjonalnego tunera telewizyjnego3 i technologii Intel® Wireless Display (WiDi)1 można korzystać z zaawansowanych funkcji multimedialnych na największym ekranie w domu, co zapewnia wspaniałe wrażenia.

 

IdeaPad Z580, Z480, Z380 — eleganckie i kolorowe

Nowe notebooki z serii IdeaPad Z to przykład doskonałej równowagi pomiędzy wartością a wydajnością. Wyposażone w najnowsze procesory i układy graficzne notebooki z serii Z świetnie nadają się do zastosowań multimedialnych, a dostępne są w różnych, oszałamiających kolorach: amber orange (bursztynowopomarańczowy), apple green (jabłkowozielony), cherry red (wiśniowoczerwony), coral blue (koralowoniebieski), graphite grey (grafitowoszary) i peony pink (piwonioworóżowy).

Komputery z serii Z wyróżniają się pomysłowymi funkcjami, takimi jak inteligentny panel dotykowy
do łatwego przewijania, powiększania i obracania obrazu oraz Lenovo OneKey® Rescue System
do łatwego tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.
Wspaniałe wrażenia rozrywkowe
w notebookach z serii Z zapewnia funkcja OneKey® Theater II, umożliwiająca optymalizację ustawień audiowizualnych jednym dotknięciem przycisku, zapewniając wyraźniejszy, jaśniejszy obraz i pełniejszy dźwięk, a także karta graficzna do poziomu NVIDIA® GeForce® GT640M 2GB z obsługą technologii DirectX® 11. Notebooki te są wyposażone w wyświetlacz HD z podświetleniem LED (1366 x 768)
o proporcjach 16:9 i przekątnej 13,3″, 14″ lub 15,6″, wbudowany odtwarzacz DVD lub Blu-ray Disc™4 oraz obsługę grafiki HD. Wyjście HDMI i technologia Intel® Wireless Display (WiDi)1 umożliwiają łatwe wyświetlanie wszystkich multimediów na dużym ekranie.

 

Lenovo G480, G580, G780 — podstawowe notebooki w przystępnej cenie

Firma Lenovo zapowiedziała także wprowadzenie nowych notebooków z serii G. Trzy nowe modele G480, G580 i G780 mają ekrany HD o przekątnej 14”, 15,6” i 17,3”, OneKey® Rescue System do łatwego tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz funkcję rozpoznawania twarzy VeriFace. Oferują wytrzymałą konstrukcję, inteligentne funkcje Lenovo oraz podstawowe funkcje multimedialne po przystępnej cenie.

 

Ceny i dostępność5

Nowe notebooki IdeaPad z serii U będą dostępne od maja w cenach od 699 USD.

Nowe notebooki IdeaPad z serii Z będą dostępne od kwietnia w cenach od 599 USD.

Nowe notebooki IdeaPad z serii S będą dostępne od czerwca w cenach od 349 USD.

Nowe notebooki IdeaPad z serii Y będą dostępne od kwietnia w cenach od 899 USD.

Nowe notebooki Lenovo z serii G będą dostępne od czerwca w cenach od 399 USD.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.