Lenovo 500 Multimedia Controller: sterowanie współczesnym domem cyfrowym

Firma Lenovo na targach Consumer Electronics Show 2017, prezentuje nowe, innowacyjne urządzenie dla domowej rozrywki.

Z szybką ewolucją zaawansowanych rozwiązań do rozrywki domowej wiąże się też potrzeba, którą przewidziało niewielu producentów: innowacyjnego urządzenia, które integruje takie rozwiązania oraz umożliwia sterowanie nimi i optymalne wykorzystywanie ich funkcji.

W zeszłym roku gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na inteligentne telewizory łączące się z Internetem. Wyprzedziły one swoje konwencjonalne odpowiedniki, ponieważ według oficjalnych danych ponad połowa sprzedanych telewizorów to urządzenia inteligentne. Tymczasem w związku z błyskawicznym rozwojem popularności telewizorów o rozdzielczości 4K niektórzy analitycy przewidują, że do 2019 r. aż jedna trzecia gospodarstw domowych w USA będzie mieć takie urządzenie. Współcześni konsumenci chcą korzystać z pełni wrażeń multimedialnych, jakie zapewniają monitory wielkoekranowe, wysokowydajne komputery, interaktywne technologie oraz Internet i dostawcy zawartości.

Z niedawno przeprowadzonej przez Lenovo ankiety wynika, że niemal połowa respondentów łączy się z zewnętrznym monitorem co najmniej raz w tygodniu. Sterowanie różnymi ekranami, komputerami i innymi urządzeniami bywa jednak frustrujące i użytkownicy są często zmuszeni do używania różnych urządzeń w celu korzystania z różnych rodzajów zawartości i funkcji.

Przeciąganie i przeglądanie

Na podstawie opinii sfrustrowanych użytkowników nasz zespół opracował Lenovo 500 Multimedia Controller — nowoczesną, bezprzewodową klawiaturę z myszą, która mieści się w dłoni. Urządzenie to znacznie usprawnia interakcję z komputerem, internetem oraz telewizorem, a ponadto wyznacza nowe standardy wyglądu i działania urządzenia typu HID (Human Interface Device).

Zacznijmy od modułu klawiatury urządzenia Lenovo 500 Multimedia Controller. Działa ona także jako pojemnościowy panel wielodotykowy do systemu Windows® 10 z obsługą gestów. Dzięki temu użytkownicy mogą pisać kciukami jak na zwykłej klawiaturze lub przeciągać palcami po powierzchni urządzenia.

Nie trzeba już zmieniać rąk, by dosięgnąć klawiszy albo panelu dotykowego. Kciukami można dotrzeć do każdego klawisza Lenovo 500 Multimedia Controllera, a także sterować panelem dotykowym bez przekładania urządzenia. Specjalna konstrukcja kontrolera umożliwia stosowanie gestów i kliknięć potrzebnych do wybierania menu, przeglądania zawartości i otwierania aplikacji. Równie łatwa jest obsługa kciukami, którymi można szybko pisać wiadomości, wprowadzać wyszukiwane słowa lub hasła itp.

 

Testy pierwszych modeli koncepcyjnych zaowocowały takimi cechami urządzenia, jak wygodnie zakrzywiony korpus ułatwiający podnoszenie z płaskich powierzchni (np. blatów stołów i stolików), eliminacja ostrych krawędzi, która zwiększa komfort trzymania urządzenia, oraz klawisze łatwo dostępne dla obu kciuków.

Na stanowisku dowodzenia

Współczesne kino domowe zajmuje cały salon, a nie kącik pokoju, dlatego widzowie trzymający urządzenie sterujące mogą znajdować się daleko od ekranu. Nawet gdy w domu nie ma systemu kina domowego, ekran może znajdować się na drugim końcu dużego pokoju o planie otwartym, który cieszy się coraz większą popularnością.

Jakie są tego konsekwencje? Konwencjonalne piloty bezprzewodowe mają niewystarczający zasięg 10 metrów, podczas gdy Lenovo 500 Multimedia Controller działa bezprzewodowo z odległości do 20 m.

Użytkownicy mogą też zabrać elegancki i lekki (141 g) Lenovo 500 Multimedia Controller do pracy w celu sterowania prezentacjami na dużym, a nawet podwójnym ekranie.

Ewolucja cyfrowa i architektoniczna współczesnego domu nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Lenovo stawia sobie za cel przewidywanie takich zmian i reagowanie na związane z nimi potrzeby. W tym celu wsłuchuje się w opinie klientów i uzyskuje od nich informacje, aby współtworzyć wraz z nimi przydatne rozwiązania.

Lenovo 500 Multimedia Controller będzie dostępny w cenie 54,99 USD od początku marca 2017 roku.

lenovo-500-multimedia-controller

 

lenovo-500-multimedia-controller-work

 

 

 

 

 

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.