Zamieszczony: pt, 3 Lis, 2017

Ładowarka USB TP-Link UP-540 – test.

Obecnie każdy z nas jest właścicielem co najmniej jednego urządzenia ładowanego poprzez port USB. Czasami jest to tylko smartfon, czasami smartfon i inne urządzenie np. tablet, czytnik ebooków czy odtwarzacz mp3. W ten sposób w każdym domu znajdziemy kilka takich urządzeń. Problem rodzi się w momencie gdy kilka z nich trzeba naładować w tym samym czasie. I tu pojawia się rozwiązanie firmy TP-Link pozwalające uniknąć rodzinnych konfliktów. TP-Link UP-540 pozwala jednocześnie ładować 5 urządzeń USB. Zapraszamy więc do zapoznania się z recenzją TP-Link UP-540.

Zaczynamy.

Ładowarka dotarła do nas zapakowana w oryginalne opakowanie. Ładny sześcian aż szkoda było go otwierać. Po rozpakowaniu na biurku wylądowała ładowarka, 1,5-metrowy kabel zasilający i jakaś szczątkowa dokumentacja.

ladowarka USB UP-540 1

 

ladowarka USB UP-540 2

ladowarka USB UP-540 3

 

Ładowarka okazała się być walcem o średnicy 96,4mm i wysokości 28,6mm posiadającym 5 wejść USB na swoim obrzeżu. Jak widać designerzy zadbali aby sprzęt prezentował się elegancko. I do tego spód jest podgumowany, żeby całość się nie ślizgała po gładkiej powierzchni. Dla mnie ok.

ladowarka USB UP-540 4

 

ladowarka USB UP-540 5

 

ladowarka USB UP-540 6

 

 

Praca urządzenia.

Sprawdzanie działania było proste. Nie było problemów ze znalezieniem sprzętu do ładowania. Jak tylko poprosiłem w domu o coś do ładowania to dostałem 2 telefony. Dołożyłem swój i poszło. Zero konfliktów. Jedno gniazdko i trzy osoby zadowolone 🙂

ladowarka USB UP-540 7

 

 

Kolejne ładowania pozwoliły mi zauważyć, że w porównaniu do standardowej ładowarki jest krótszy czas ładowania. Sprawdzałem to kilkakrotnie. Wyszło mi od 30 do 40% szybciej w zależności od sprzętu (oczywiście są to pomiary w warunkach domowych). Według producenta ładowarka sama dopasowuje parametry pracy w zależności co jest podłączone do danego kanału USB. I to się w praktyce potwierdziło.

Urządzenie pracowało u mnie około 2 tygodni. Przez ten czas nie było żadnych problemów z ładowaniem smartfonów i tableta.

Zalety:

– ładowanie do 5 urządzeń USB

– wyraźnie szybsze niż standardowe ładowarki ładowanie urządzeń

– kompaktowa, zwarta estetyczna obudowa ładowarki

 

Polecam wszystkim, którzy mają kilka urządzeń ładowanych poprzez USB. Ułatwi Wam życie.

 

Dodaj komentarz

XHTML: Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>