Ładowarka USB TP-Link UP-540 – test.

Obecnie każdy z nas jest właścicielem co najmniej jednego urządzenia ładowanego poprzez port USB. Czasami jest to tylko smartfon, czasami smartfon i inne urządzenie np. tablet, czytnik ebooków czy odtwarzacz mp3. W ten sposób w każdym domu znajdziemy kilka takich urządzeń. Problem rodzi się w momencie gdy kilka z nich trzeba naładować w tym samym czasie. I tu pojawia się rozwiązanie firmy TP-Link pozwalające uniknąć rodzinnych konfliktów. TP-Link UP-540 pozwala jednocześnie ładować 5 urządzeń USB. Zapraszamy więc do zapoznania się z recenzją TP-Link UP-540.

Zaczynamy.

Ładowarka dotarła do nas zapakowana w oryginalne opakowanie. Ładny sześcian aż szkoda było go otwierać. Po rozpakowaniu na biurku wylądowała ładowarka, 1,5-metrowy kabel zasilający i jakaś szczątkowa dokumentacja.

ladowarka USB UP-540 1

 

ladowarka USB UP-540 2

ladowarka USB UP-540 3

 

Ładowarka okazała się być walcem o średnicy 96,4mm i wysokości 28,6mm posiadającym 5 wejść USB na swoim obrzeżu. Jak widać designerzy zadbali aby sprzęt prezentował się elegancko. I do tego spód jest podgumowany, żeby całość się nie ślizgała po gładkiej powierzchni. Dla mnie ok.

ladowarka USB UP-540 4

 

ladowarka USB UP-540 5

 

ladowarka USB UP-540 6

 

 

Praca urządzenia.

Sprawdzanie działania było proste. Nie było problemów ze znalezieniem sprzętu do ładowania. Jak tylko poprosiłem w domu o coś do ładowania to dostałem 2 telefony. Dołożyłem swój i poszło. Zero konfliktów. Jedno gniazdko i trzy osoby zadowolone 🙂

ladowarka USB UP-540 7

 

 

Kolejne ładowania pozwoliły mi zauważyć, że w porównaniu do standardowej ładowarki jest krótszy czas ładowania. Sprawdzałem to kilkakrotnie. Wyszło mi od 30 do 40% szybciej w zależności od sprzętu (oczywiście są to pomiary w warunkach domowych). Według producenta ładowarka sama dopasowuje parametry pracy w zależności co jest podłączone do danego kanału USB. I to się w praktyce potwierdziło.

Urządzenie pracowało u mnie około 2 tygodni. Przez ten czas nie było żadnych problemów z ładowaniem smartfonów i tableta.

Zalety:

– ładowanie do 5 urządzeń USB

– wyraźnie szybsze niż standardowe ładowarki ładowanie urządzeń

– kompaktowa, zwarta estetyczna obudowa ładowarki

 

Polecam wszystkim, którzy mają kilka urządzeń ładowanych poprzez USB. Ułatwi Wam życie.

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.