Kamera AirLive SD-2020 – monitorowanie skrzyżowań

Każde skrzyżowanie w dużym mieście to zatłoczone miejsce. Codziennie przemieszcza się tam wiele samochodów i pieszych – niezależnie od pory dnia i nocy. Sprawia to, że na skrzyżowaniach zdarza się najwięcej wypadków samochodowych, wypadków z udziałem pieszych, a także wiele przypadków łamania prawa, np. przechodzenia i przejeżdżania na czerwonym świetle, czy też przechodzenia przez ulicę w niedozwolonych miejscach. Ponadto ze względu na dużą ilość osób w godzinach szczytu skrzyżowania to miejsca, gdzie często dochodzi do kradzieży, napadów i pobić.

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniu i jego otoczeniu konieczne jest wykorzystanie zaawansowanych urządzeń do monitoringu. Firma AirLive przedstawia kamerę SD-2020 z szybkoobrotową głowicą obiektywu, 2-megapikselowym sensorem optycznym i 20x zoomem optycznym. Cechy te pozwalają np. na przybliżenie obrazu i śledzenie każdego podejrzanego zachowania, lub zarejestrowanie numerów rejestracyjnych szybko przejeżdżającego samochodu. Sensor optyczny CMOS o rozdzielczości 2 megapikseli i mechaniczny filtr IR-CUT zapewniają wysoką jakość i ostrość obrazu w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę, a także zdolność do rejestrowania obrazu w warunkach niekorzystnego oświetlenia. Funkcja WDR poprawia kontrast obrazu, dzięki czemu użytkownik może rozpoznać wszystkie szczegóły w bardzo jasnych oraz bardzo ciemnych miejscach.

Obudowa z certyfikatem odporności IP66, wbudowana grzałka i wentylator zapewniają kamerze zdolność do pracy w najtrudniejszych warunkach pogodowych i chronią urządzenie przed deszczem i pyłem. Sprawia to, że kamera działa bez przerwy przez długi czas.

Dzięki zaawansowanej konstrukcji i rozbudowanemu oprogramowaniu kamera IP AirLive SD-2020 to jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań do monitoringu i nadzoru ruchliwych obszarów. Dołączone darmowe oprogramowanie CamPro pozwala użytkownikom na jednoczesne wyświetlanie i nagrywanie obrazu z wielu źródeł jednocześnie. Oprogramowanie to zostało zaprojektowane do spełnienia większości wymagań profesjonalnych instalacji. Kamera SD-2020 może być opcjonalnie wyposażona w inteligentną funkcję śledzenia „Smart Tracking”, która automatycznie wykrywa poruszające się obiekty, a następnie przy pomocy mechanizmu do poruszania obiektywem śledzi je w obszarze zasięgu kamery. Funkcja ta pomaga zarejestrować nieoczekiwane pojawienie się osób lub pojazdów w polu widzenia kamery, co jest szczególnie ważne w systemach monitoringu wizyjnego montowanych na skrzyżowaniach.

Zastosowania:

–       zapisywanie numerów tablic rejestracyjnych

–       przybliżenie obrazu w przypadku wykrycia przestępstwa

–       monitorowanie zachowań przechodniów i kierowców

–       obserwowanie podejrzanych osób

–       rejestracja szczegółów dotyczących wypadku

–       nadzór w przypadku strajków, protestów

–       podgląd natężenia ruchu

 

Przykładowe nagranie:   http://youtu.be/eBhuC3nr1ow

 

sd-2020

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.