Jak wysłać PIT przez internet?

Mimo że złożenie zeznania podatkowego online możliwe jest już od kilku lat, wiele osób wciąż preferuje tradycyjną formę rozliczania się z urzędem skarbowym. Zwykle korzystają one również z pomocy bardziej doświadczonych podatników lub biur finansowych, gdzie zostawiają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, za poprawne wypełnienie formularzy podatkowych. Tymczasem, rozliczając się samemu przez internet, nie wydajemy ani złotówki, nie tracą czasu na wyprawy do biur i urzędów skarbowych. Rozlicz PIT przez internet i zobacz, jak wiele możesz zyskać.

Papier czy internet?

Osoby preferujące tradycyjne rozliczenia z fiskusem, często wskazują, na fakt, że papierowy PIT jest bardziej bezpieczny. Boją się wyłudzeń danych czy oszustw przez internet. Jak pokazuje praktyka, strach ten wynika raczej z niewiedzy, niż z realnych przesłanek. Rozliczenie pitu online nie jest ani ryzykowne ani trudne. Może być też darmowe, jeśli wybierzemy bezpłatny program do PIT, np. PITax.pl, dostępny na stronie https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, a program jest bezpieczny, dlatego będzie idealnym narzędziem dla wszystkich tych, dla których rozliczenie PIT 2018 online będzie pierwszą tego rodzaju operacją w ich życiu.

Rozlicz się online i otrzymaj szybszy zwrot

Powodów, dla których warto rozliczać się z urzędem skarbowym za pośrednictwem nowych technologii, jest jednak więcej. Osoby, które oczekują na zwrot nadpłaconego podatku, lub korzystają z należnych im ulg, np. ulgi  na dzieci, mogą otrzymać pieniądze znacznie szybciej, jeśli wybiorą elektroniczną formę rozliczenia. Dlaczego? Powód jest prosty. Po przyjęciu papierowego formularza np. PIT-37, pracownik urzędu skarbowego najpierw musi wprowadzić wszystkie dane do systemu, co jest niezwykle czasochłonnym procesem. W tym czasie, pity składane drogą elektroniczną podlegają już weryfikacji przez fiskusa, dzięki czemu, ewentualna wypłata należnych nam środków nastąpi znacznie szybciej i sprawniej. To zdecydowanie jeden z najważniejszych powodów, dla których podatnicy decydują się na rozliczenie PITu online. Liczba podatników rozliczających się przez internet wzrasta więc być może powoli, ale systematycznie, a osoby, które raz zdecydowały się rozliczyć z fiskusem przez sieć, bardzo rzadko wracają do tradycyjnej formy składania zeznań podatkowych.

calculator

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.