Idealne odwzorowanie barw? Wybierz technologię QLED

Q9F to flagowy model Samsunga oferujący najwyższą jakość obrazu i idealny kontrast. Jeżeli chcesz doświadczyć bogactwa miliarda barw i zobaczyć szczegóły, o których istnieniu nie zdawałeś sobie sprawy, QLED TV to rozwiązanie dla ciebie.

Samsung Q9F – moc ekranu ciekłokrystalicznego

Q9F to bez wątpienia najlepszy telewizor Samsung – szczytowe osiągnięcie koreańskiego koncernu w dziedzinie matryc LCD z podświetleniem LED. Wzbogacony o dodatkową warstwę Quantum Dot, tzw. kropek kwantowych, zarządzającą podświetleniem telewizora, gwarantuje najwyższą jakość i głębię obrazu. Porównując obrazy wyświetlane w technologii QLED i OLED, różnice są widoczne na pierwszy rzut oka. Ekrany ciekłokrystaliczne wykorzystują bogatą, w pełni naturalną paletę czerwieni, zieleni czy błękitu, sprawiając, że obraz jest nieskazitelnie czysty i stabilny. Realistyczne odwzorowanie kolorów jest w pełni niezależne od światła dziennego – bez względu na to, czy oglądasz telewizję w dzień, czy w nocy, obraz jest tak samo nasycony i ma idealny poziom kontrastu.

Najlepszy telewizor Samsung – QLED TV

Dlaczego Q9F jest tak niezwykły? W przeciwieństwie do innych telewizorów dostępnych na rynku jest wyposażony w unikalną ciekłokrystaliczną matrycę, warstwę Quantum Dot oraz wielostrefowe podświetlenie LED-owe o barwie niebieskiej. To właśnie ta barwa i technologia QD odróżniają Q9F od telewizorów LCD LED. Niebieskie podświetlenie w zestawieniu z kropkami kwantowymi odpowiada za zdolność emisji rozszerzonej gam barw. Zgodnie z wysokimi standardami produkcyjnymi Samsung zastosował rozdzielczość 4K / Ultra HD (3840 x 2160 pikseli).
Idealne odwzorowanie barw jest możliwe dzięki szybkiemu procesorowi obrazu Q Engine oraz innowacyjnym technologiom Q HDR i Q Contrast:

  • Q Contrast

algorytm optymalizujący jasność i pozwalający uzyskać doskonałą głębię barw;

  • Q HDR

idealne odwzorowanie szczegółów obrazu (nawet w najciemniejszych i najjaśniejszych fragmentach).

A to nie wszystko!

Oprócz nieskazitelnego obrazu Samsung zaoferował widzom rozbudowane funkcjonalności Q Smart. Wśród Smart Things znajdują się m.in. Smart Hub, Smart Control oraz Q Smart Elite Pack. Dzięki Smart Things telewizor staje się domowym centrum rozrywki, przejmując funkcję komputera stacjonarnego i urządzeń mobilnych. Smart Hub daje dostęp do setek aplikacji, filmów i serwisów internetowych, które mogą być wyświetlane z poziomu ekranu telewizora. Z potencjału Q9F skorzystają także gracze, którzy mogą rozkoszować się unikalnym obrazem i najwyższym poziomem odwzorowania detali  – nieosiągalnym na ekranie komputera.

Koreański producent zadbał o to, aby telewizory z serii Q9F oferowały funkcjonalności niedostępne w urządzeniach konkurencyjnych marek. Nowoczesny wygląd sprzętu idzie w parze z unikalnymi funkcjonalnościami i jakością obrazu wyświetlanego na ekranie, co czyni z Q9F absolutnego faworyta na rynku telewizorów projektowanych w technologii QLED.

Samsung Q9F

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.