Google Maps poprawia Warszawę przed Euro 2012

Google w ostatnich dniach dokonało dość solidnej aktualizacji planu stolicy Polski w ramach usługi Maps. Sama firma nie kryje, że w dużej mierze pilne zmiany są ukłonem w kierunku turystów, którzy zawitają do Warszawy na Euro 2012.

Aktualizacja map była konieczna ze względu na budowę drugiej linii metra. Władze miasta nie czekały do końca turnieju i z pracami ruszyły już w połowie 2011 roku. W związku z tym niestety spora część ścisłego centrum miasta została całkowicie wyłączona z użytku. Mowa tu między innymi o istotnej części Świętokrzyskiej oraz kluczowym dla komunikacji skrzyżowaniu tejże z ulicą Marszałkowską.

Google w najnowszej aktualizacji obeszło się z zamkniętymi ulicami dość bezprecedensowo – wymazało je jako drogi z planu miasta. Niestety zmiany nie zostały uwzględnione z perspektywy nawigacji GPS działających w oparciu o Maps. System cały czas wytycza trasy korzystając ze starych danych.

Podobnie usługa Google Street View nie stanowi szczególnego autorytetu w kwestii poruszania się po Warszawie. W wielu ujęciach Świętokrzyska tętni pełnią życia, choć w rzeczywistości ulica odgrodzona jest od publicznego widoku wielkim ogrodzeniem.

Euro 2012 czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpocznie się 8 czerwca, turystów i piłkarzy z zagranicy prócz stolicy gościć będzie Wrocław, Gdańsk i Poznań.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.