GA-Z87X-OC – odkryj nowe pokłady mocy z GIGABYTE

GIGABYTE przyszykowało prawdziwą petardę dla ekstremalnych overclockerów oraz fanów najwyższej wydajności. Jest to płyta główna GIGABYTE GA-Z87X-OC z pomarańczowej serii OC. Wyróżnia ją (oczywiście oprócz odjechanego wyglądu) zestaw funkcji i technologii pozwalających na pokręcenie jej parametrów do niespotykanego dotąd poziomu.

GA-Z87X-OC to konstrukcja z najwyższej półki po którą sięgnąć powinni wszyscy, którzy chcą znaleźć się w światowej czołówce najlepszych overclockerów. Płyta została wyposażona w najwyższej jakości komponenty zapewniające jej stabilne działanie nawet w ekstremalnych warunkach. GA-Z87X-OC wspiera obsługę najnowszych procesorów Intel® Core™ czwartej generacji dla LGA 1150. Posiada cztery sloty pamięci obsługujące do 32 GB pamięci systemowej o częstotliwości do 3000(O.C) MHz. Konstrukcja posiada 2 złącza PCI Express x 16 (x16, x8), 2 złącza PCI Express x4, 1 złącze PCI Express x1 oraz dwa złącza PCI ze wsparciem dla technologii AMD CrossFire™ oraz  NVIDIA® SLI™. Pozwala więc na swobodne zamontowanie do 4 kart grafiki a dzięki rozwiązaniu OC Brace (specjalna metalowa ramka, trzymająca karty graficzne w ryzach) użytkownik nie musi martwić się o przypadkowe uszkodzenie slotów PCI w platformie bez obudowy. Oprócz tego na laminacie znajdziemy dużą ilość złącz: 6 x SATA 3 z obsługą RAID (0, 1, 5, 10), aż 10 portów USB 3.0 oraz 2 porty USB 2.0. Co więcej, dwa porty USB zostały wyciągnięte na front panel (patent OC Connect), by ułatwić overclockerom np. flashowanie BIOSu oraz użytkowanie portów USB w każdej sytuacji, gdy sięganie na tylny panel może być niewygodne.

Funkcje dla overclockerów

GIGABYTE wyposażyło model GA-Z87X-OC w szereg funkcji i narzędzi, które sprawią, że podkręcanie stanie się prostsze i efektywniejsze. Zastosowano zarówno elementy nowe jak i te, które sprawdziły się na poprzednich modelach płyt przeznaczonych do OC. Do największych nowości należy przycisk OC Ignition. Jego wciśnięcie spowoduje dostarczenie zasilania do wentylatorów, systemu chłodzenia cieczą oraz slotów PCIe. Umożliwi to sprawdzenie poprawności połączeń przed podkręcaniem. Przycisk nie dostarczy zasilania do sekcji CPU ani pamięci. Dla łatwego rozpoznania został oznaczony znakiem błyskawicy.

Panel OC Touch to zestaw przycisków umiejscowionych na płycie głównej, które ułatwiają podkręcanie nawet tym mniej zaawansowanym użytkownikom. Na panelu znalazły się takie przyciski jak:

 

 •  OC Turbo: Przycisk do automatycznego overclockingu; system sam znajdzie optymalne ustawienia gwarantujące stabilną pracę płyty głównej
 •  Przyciski OC Touch: Przyciski umożliwiają ręczne dostosowanie napięcia CPU oraz zmianę ustawień BCLK.
 •  Settings Lock: System automatycznie zapamięta i przywróci ostatnie, dobre ustawienia gwarantujące rozruch płyty głównej, po czyszczeniu pamięci CMOS.
 •  Clear CMOS: umożliwia czyszczenie pamięci CMOS
 •  Reset: Restartuje system
 •  Memory Safe: Obniża timingi pamięci DDR3 eliminując problem niekompatybilności pamięci
 •  Direct to BIOS (DTB): Pozwala wejść do BIOSu bezpośrednio po zrestartowaniu systemu, bez konieczności wciskania przycisku Del.
 •  OC Tag: Ładuje profil użytkownika po wyczyszczeniu pamięci CMOS
 •  OC PCIe Switch: Pozwala na włączenie/wyłączenie poszczególnych linii PCIe
 •  OC Trigger Switch: Przycisk zwiększa/zmniejsza częstotliwość
 •  BIOS Switch: Użytkownik może zdecydować z którego BIOSu chce korzystać, funkcja pozwala na porównanie pracy dwóch wersji BIOSu np pod względem wydajności
 • DualBIOS™ Switch: włącza/wyłącza GIGABYTE DualBIOS™.        

 

Inną bardzo przydatną funkcją jest OC PCIe Switch. Pozwala ona na manualne wyłączenie/włączenie każdej z linii PCIe. Umożliwia to odłączenie karty graficznej bez konieczności jej fizycznego wyjmowania ze slotu. Funkcja szczególnie przydatna jest podczas podkręcania wykorzystaniem ciekłego azotu oraz systemu chłodzenia cieczą.

Aby zagwarantować użytkownikom jak najdłuższy okres użytkowania GA-Z87X-OC GIGABYTE zastosowało komponenty w standardzie Ultra Durable™ 5 Plus. Znalazły się wśród nich niezwykle trwałe, czarne kondensatory polimerowe, pozłacane styki procesora, slotów pamięci PCIe oraz zasilania, układ zasilania oparty na najwyższej jakości układach scalonych PowIRstage IR3550 czy podwójna ilość miedzi w PCB. Aby dowiedzieć się więcej na temat płyt głównych GIGABYTE z serii 8 zaparaszamy na stronę internetową www.8seria.dealer.gigabyte.pl lub www.gigabyte.pl .

 

 

Specyfikacja GA-Z87X-OC 

CPU

Intel® Core™czwartej generacji

Gniazdo procesora

LGA 1150

Chipset

Intel Z87 chipset

Złącza graficzne

1*PCIE 3.0 x16+1*PCIE 3.0 x8
(1×16/2×8 Bandwidth)

Wyjścia graficzne

2*HDMI, DisplayPort

Rodzaj pamięci

obsługa dwukanałowej pamięci DDR3

DIMM

4*DDR3

Złącza rozszerzeń

2*PCIE x4+1*PCIE x1+2*PCI

SATA

6*SATA3

SATA RAID

RAID 0,1,5,10

USB

10*USB 3.0+8*USB 2.0

Audio / LAN

8-kanałowy układ HD / GbE LAN

Rozmiar (mm)

ATX (305×244)

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.