Czym powinien się cechować dobry kardiomonitor?

Kardiomonitory to urządzenia używane do nieustannego monitorowania funkcji życiowych pacjentów, przez co używane są właściwie we wszystkich rodzajach szpitali. Jakie możliwości daje to urządzenie?

 

Kardiomonitor może wyświetlać różne funkcje życiowe w zależności od potrzeb danej jednostki medycznej i danego pacjenta. Najczęściej używa się tego sprzętu do monitorowania EKG, czyli czynności mięśnia sercowego. Kardiomonitory dają możliwość wykrywania arytmii oraz na analizę odcinka ST. Standardowo urządzenia te wyświetlają też tętno, czyli ilość uderzeń serca na minutę, częstość oddechów, wysycenie hemoglobiny tlenem/saturację, puls, a także ciśnienie krwi.

 

Podwyższona jakość pracy

Jakość kardiomonitora ma szczególne znaczenie dla podwyższenia komfortu pracy personelu medycznego. Przede wszystkim, dobre urządzenie tego typu powinno być wyposażone w czytelny, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości – ta pozwoli na szybkie i dokładne odczytanie wyników pacjenta. Oprócz tego, bardzo ważną funkcją są alarmy dźwiękowe i wizualne, które pozwalają powiadomić o zagrożeniu życia pacjenta. Istotne jest także możliwość modyfikowania ustawień alarmowych dla różnego rodzaju pacjentów – dzięki temu można dostosować pracę urządzenia do wymogów danego przypadku.  Ponadto, dobrej jakości kardiomonitor wyposażony jest w pamięć wewnętrzną pozwalającą na przeglądanie zapisanych danych i wyświetlanie tabeli graficznych określających najczęściej występujące wartości. Dodatkowym udogodnieniem jest opcja analizy arytmii z możliwością zamrożenia krzywej EKG, a także możliwość ustawienia własnej konfiguracji monitora.

Wybór odpowiedniego kardiomonitora powinien być dostosowany do warunków danej jednostki medycznej. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, które będzie mogło funkcjonować w różnych środowiskach i oddziałach. Niektóre monitory posiadają opcję pracy w połączeniach przewodowych i bezprzewodowych – co sprawia, że są bardziej uniwersalne, przez co mogą służyć w całym szpitalu.

Philips Healthcare jest jednym z wiodących producentów sprzętu medycznego takiego jak kardiomonitory, skaner pet/ct itd. Pełną selekcję znajdziesz na stronie philips.pl.

szpital

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.