Blizzard StarCraft II Nationals: Mistrz Polski wyłoniony po 11 godzinach walki

Polskie eliminacje do mistrzostw świata Blizzard StarCraft II ściągnęły sporo fanów legendarnej strategii Blizzard Entertainment. Pisano, o tym niedawno na portalach pt. StarCraft II: finał polskich eliminacji do mistrzostw świata już w ten weekend we Wrocławiu.

Nadszedł czas na małe podsumowanie zawodów i bezpardonowej wojny o międzyplanetarną dominację miedzy Zergami, Protossami i Terranami.

8 najlepszych zawodników w Polsce, walczących o miano Mistrza Polski i łączną pulę nagród w wysokości 10 000 dolarów zapewniło widowni niepowtarzalne show.


Tabelka

Mistrzostwa organizowane przez Blizzard przy współpracy z firmami MSI, NVIDIA, ESL, NTT Systems i SFERIS, rozpoczęły się o godz. 10:00 przy udziale tłumu fanów z całej Polski. Rywalizacja toczyła się w drabince Double Elimination, systemem Best Of Three (Bo3).

Po ponad 11 godzinach zaciętej walki między ośmioma najlepszymi w Polsce zawodnikami w StarCraft II, pół tysiąca fanów gry zgromadzonych w sali kinowej i ponad 100 000 widzów w Internecie poznało zwycięzcę.

Mistrzowie StarCrafta II

Z nagrodą główną w wysokości 4 000$, pamiątkowym pucharem i tytułem Mistrza Polski, Wrocław opuścił Artur „Nerchio” Bloch, grający Zergami.

Drugie miejsce zajął Grzegorz „Mana” Komincz. Na najniższym stopniu podium stanął Marcin „DieStar” Wieczorek, z francuskiego teamu Millenium, sponsorowanego przez MSI – producenta notebooków dla graczy.

Przy okazji warto przypomnieć inny sukces Artura Blocha, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu w materiale pt. GIGABYTE CUP StarCraft II: Polak najlepszym graczem. Gratulujemy umiejętności i kolejnej wygranej.

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.