Steam Top 10: nowe gry w zestawieniu – sporo zmian

Po kilku tygodniach od ostatniego notowania bestsellerów, zaglądamy na listę przebojów platformy cyfrowej dystrybucji Steam. Zmiany są spore ale to oczywiście w dużej mierze wynik polityki sprzedażowej Steam, czyli potężnych upustów i wyprzedaży.

Właśnie tym sposobem na szczyt Top 10 wdrapał się wydany w październiku ubiegłego roku Batman: Arhham City. Druga odsłona gry Arkham Asylum została przeceniona o 50%, natomiast megapaka zawierająca obie gry oraz dodatki – Batman Arkham Bundle – znalazła niemal tyle samo nabywców co Sniper Elite V2, drugi tytuł z najnowszego zestawienia.

Z tego powodu zamaskowany nietoperz znajduje się ex aequo ze snajperskim przebojem studia Rebellion, który niedawno zajmował pozycję ósmą i szóstą a aktualnie jest już na podium. W tej chwili gra, której akcja umiejscowiona jest w ruinach Berlina kosztuje 34,99 euro.

  1. Batman: Arkham City
  2. Sniper Elite V2 (Batman Arkham Bundle)
  3. Call of Duty: Modern Warfare 3 (The Walking Dead)
  4. The Elder Scrolls V: Skyrim
  5. Torchlight II
  6. Bastion
  7. Port Royale 3
  8. Toy Soldiers
  9. Risen 2: Dark Waters
  10. ORION: Dino Beatdown

Jak widać lista jest nawet bardzo obiecująca, a zapewne nie jeden użytkownik i pasjonat w tematyce gier chętnie z niej skorzysta.. Pytanie nasuwa się samo, czy Steam pod względem sprzedaży jak i produkcji przebije swojego konkurenta Origin ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.