Najnowsze wiadomości dotyczące trybu multiplayer w grze Tomb Raider

Square Enix opublikowało właśnie najnowsze informacje dotyczące trybu multiplayer, jaki będzie dostępny w grze Tomb Raider. W czasie, gdy studio Crystal Dynamics wprowadza ostatnie poprawki do najnowszej części serii Tomb Raider, zespół w siostrzanym studiu Eidos-Montréal pracuje intensywnie nad pierwszym trybem mulitplayer w serii Tomb Raider. Ten innowacyjny dla kultowej serii tryb mógł powstać jedynie dzięki ścisłej współpracy ekip Square Enix.

„Dużo na ten temat rozmawialiśmy, podczas kreowania modelu nowej części Tomb Raidera, ale bardzo ważne było dla nas to, aby nic nie rozpraszało naszej uwagi podczas skupienia się na dostarczeniu wspaniałego trybu single player. Z tego powodu przekazaliśmy pomysł stworzenia trybu multiplayer do naszego siostrzanego studia Eidos-Montreal” powiedział Darrel Gallagher, Szef studia Crystal Dynamics.

Stephanie D’Astous, General Manager w Eidos-Montreal, dodaje “Być częścią ekipy tworzącej Tomb Raidera to zaszczyt dla całego składu Eidos-Montreal. Tworzyliśmy tryb multiplayer od podstaw, bazując na wszechobecnym elemencie przetrwania, używając części kluczowych elementów z kampanii single player oraz dostosowując je w ten sposób, aby dawały odczucie szybkiej i ekscytującej rozgrywki. To był cudowny projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni i jesteśmy przekonani, że gracze będą się przy nim fantastycznie bawić.”

W trybie multiplayer o dominację na wyspie walczyć będą ocalali członkowie rozbitego na brzegu statku Endurance oraz tubylcy zwani Zbieraczami. Gracze, którzy wylądują w jednym z najbardziej nieprzyjaznych miejsc na wyspie będą używali umiejętności znanych z trybu single player oraz gamy pułapek pozwalających na stworzenie dynamicznych pojedynków w trybach rywalizacji.

Darrell Gallagher podsumowuje “Dla mnie, tryb multiplayer musi pasować do gry oraz musi sprawiać radość, dlatego pracowaliśmy bardzo ciężko, aby udało nam się tego dokonać. Wszystko pasuje idealnie w połączeniu z kluczowymi elementami trybu single player. Testowaliśmy grę na wiele różnych sposobów i sądzimy, że da on mnóstwo frajdy i bardzo podoba się graczom. Nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli przekazać go w marcu w ręce szerokiego grona aby sprawdzili całość osobiście.”

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.