Diablo 3: Blizzard przeprasza za problemy z grą i opóźnia premierę domu aukcyjnego

Po hucznej i okraszonej licznymi problemami premierze gry Diablo III przyszedł czas na małe przeprosiny. Tak zdecydowanie Blizzard postanowił przeprosić wszystkich graczy, którzy po zakupie gry mieli problemy z grą w świecie Sanktuarium.

Pomimo tego, że Blizzard przygotowywał grę od bardzo dawna i na jej dopieszczenie, i wyeliminowanie błędów miał dużo czasu, to jednak ta niczym gra wszech czasów nie ustrzegła się licznych błędów. Gracze od momentu premiery gry widywali już notorycznie znienawidzony komunikat o błędzie 37 – świadczący o przeciążeniu serwerów battle.net.

Były również równie irytujące błędy jak oznaczony numerem 3006, uniemożliwiający rozgrywkę graczom, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie blokujący konto battle.net.

Te i wiele innych mniej i bardziej poważnych problemów z pewnością uprzykrzyło życie graczom i zabiło przyjemność płynącą z rozgrywki. Dlatego też w tej sprawie Blizzard wydał oświadczenie. Na oficjalnym forum battle.net głos w imieniu całego studia Blizzard zabrał niejaki Bashiok – menadżer w Blizzard odpowiedzialny za kontakt ze społecznością.

W swoim oświadczeniu przeprosił wszystkich graczy za problemy jakie sprawiła im gra Diablo III, dodając, że nie przewidzieli tak dużego zainteresowania grą i liczyli, że z chwilą premiery do gry dostać będzie się chciało nieco mniej graczy. Serwery gry były szykowane na mniejszą ilość graczy, która ostatecznie znacznie przekroczyła ich wyobrażenia.

Firma zapewniła jednocześnie, że w chwili pojawienia się trudności programiści i admini zrobili co w ich mocy aby zapobiec zapchaniu się serwerów, dodając nawet specjalne optymalizacje dla serwerów.

Obecnie Blizzard dogłębnie monitoruje całą sytuację aby nie dochodziło już do przeciążeń serwerów, a gracze mogli bez przeszkód eksplorować świat gry. Jednocześnie poinformowano, że pracuje nad eliminacją pozostałych błędów, wykrytych po premierze gry.

Niestety problemy z ogromnym ruchem na serwerach i ich ciągłe zapychanie, a także konieczność pracy nad poprawkami eliminującymi błędy w samej grze wymusiły na twórcach opóźnienie premiery domu aukcyjnego. Jego debiut był zaplanowany na 22 maja, jednak w związku z zaistniałymi problemami wystartuje znacznie później – kiedy? Daty nie podano.

Mimo wszystko cieszy fakt, że Blizzard nie chowa głowy w piasek acz z pokorą przyznaje się do swoich błędów obiecując poprawę.

Źródło: Battle.net, TechSpot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.