Tradycyjne rozwiązania w innowacyjnej odsłonie

Rozwój technologii handlowych potrafi przybierać różną postać. W jednym przypadku będzie to podwyższenie parametrów i usprawnienie dotychczasowych opcji, w innym zaś – zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań, określających na nowo standardy prowadzenia sprzedaży. Tak też się stało, gdy „idea scalenia” dała początek urządzeniu, jakim jest terminal fiskalny. Co konkretnie może on zaoferować dzisiejszemu przedsiębiorcy?

 

Kasa fiskalna i drukarka fiskalna – korzyści oraz ograniczenia

Jaka jest różnica pomiędzy kasą a drukarką fiskalną – oto jedno z najczęstszych pytań, które padają z ust podatników mających rozpocząć swoją przygodę z technologiami handlowymi. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem aby odpowiedzieć na zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa (co w domyśle oznacza maksymalne usprawnienie sprzedaży), potrzebne będzie urządzenie wyposażone we właściwe cechy i możliwości. Tymczasem kasa i drukarka, choć służą tym samym celom, działają na nieco innych zasadach.

Pierwszy rodzaj technologii jest samowystarczalny – nie potrzebuje dodatkowych urządzeń, aby prawidłowo funkcjonować. Drugi zaś wymaga współpracy z komputerem, jednak często oferuje wyższe parametry (jak choćby większa pojemność obsługiwanej bazy towarowej czy szybkość mechanizmu drukującego) lub dostęp do dodatkowych opcji. Kasy fiskalne zazwyczaj przeznaczone są do małych i średnich punktów handlowych lub sprzedaży mobilnej. Znowu drukarki, na ogół, wspierają przebieg transakcji w rozbudowanych przedsiębiorstwach, dysponujących szerszym asortymentem i wykazujących duże natężenie ruchu.

Wydawałoby się zatem, że wybór technologii handlowej nieuchronnie prowadzi do rezygnacji z pewnych rozwiązań. Albo do przekroczenia danych ograniczeń – dlaczego by, na przykład, nie połączyć drukarki rejestrującej i komputera w jedno silne, samodzielne urządzenie? Takie pytanie z kolei zadali sobie producenci. Jaka była odpowiedź? Terminal fiskalny Posnet Thermal HD.

Nowy wymiar wygody i efektywności pracy

Przede wszystkim, technologia ta nie potrzebuje już do pracy żadnego innego urządzenia. A więc zamknięcie dwóch elementów systemu w jednej obudowie sprawia, że terminal z powodzeniem znajduje zastosowanie także na stanowiskach pracy o ograniczonej przestrzeni. Zwłaszcza, że jego wyświetlacz graficzny występuje w 3 wariantach konstrukcyjnych: przedsiębiorca wybierze, czy ekran ma być wbudowany w urządzenie, wolnostojący, czy też zainstalowany na tylnej obudowie monitora dotykowego. Co więcej, dostarczanie energii przy użyciu jednego zasilacza przekłada się również na porządek w kablach, a więc i komfort oraz bezpieczeństwo podczas obsługi klientów.

Oczywiście, plusy nie dotyczą jedynie samej obudowy. Terminal został wyposażony w wysokiej klasy komputer, którego moc parametrów także ustala użytkownik (ma do dyspozycji trzy opcje, różniące się między sobą procesorami, liczbą GB pamięci RAM oraz pojemnością dysku twardego). Podobnie, od jego decyzji zależy zakup urządzenia z systemem operacyjnym bądź bez zainstalowanego oprogramowania. W rezultacie, przedsiębiorca może dostosować terminal fiskalny do konkretnych potrzeb swojej firmy.

Thermal HD to również drukarka fiskalna, oferująca wysokie standardy w poszczególnych aspektach technologii sprzedaży. Posiada różnego typu interfejsy – Ethernet, USB, RS232 oraz HDMI – umożliwiające swobodne podłączenie terminala do sieci komputerowej oraz współpracę z wieloma urządzeniami peryferyjnymi. Ponadto, dysponuje nowoczesną opcją zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej i szybkim, prostym w obsłudze mechanizmem drukującym.

Ewentualnym minusem urządzenia może okazać się jego cena. Jednak proponowana, zaawansowana technologia wydaje się nie tylko wyjaśniać tę kwestię, ale również stanowić opłacalną inwestycję – szczególnie dla rozbudowanych, poważnych przedsiębiorstw. Okazuje się bowiem, że tradycyjne rozwiązania w innowacyjnej odsłonie potrafią zapewnić zupełnie nowy wymiar wygody oraz efektywności sprzedaży.

terminal fiskalny

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.