Smartwatch dla dziecka – jak wybrać najlepszy?

Pierwszy dzwonek często jest bardziej stresujący dla rodziców niż dzieci. Maluchy poznają nowe koleżanki, kolegów i bawią się w najlepsze. A rodzice? Martwią się dwa razy bardziej. Z pomocą przychodzi technologia – o bezpieczeństwo naszych pociech pomoże nam zadbać smartwatch z GPS. Na rynku pojawiła się nowość – Motus Watchy.

Smartwatch z GPS wygląda jak zwykły zegarek, a pozwala szybko sprawdzić, gdzie przebywa dziecko.

Dla jakiego dziecka smartwatch z GPS?

Smartwatch z GPS to urządzenie, które będzie dobrze służyć już dzieciom przedszkolnych i rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej. Nowoczesny smartwatch poinformuje rodzica, gdzie jest dziecko, pozwoli się z nim skontaktować oraz zaalarmuje, kiedy znajdzie się w strefie zagrożenia.

Bezpieczne dziecko ze smatwatchem

Na początku należy sprawdzić rozwiązania wspierające bezpieczeństwo dziecka, jakie nowoczesny zegarek posiada. Najważniejsza jest lokalizacja malucha. Dzięki systemowi GPS możesz w każdej chwili dowiedzieć się, gdzie jest Twoje dziecko. Dodatkowo warto, by zegarek posiadał systemy AGPS, LBS i Wi-Fi. To dzięki nim zegarek zlokalizuje pozycję Twojego dziecka zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Sprawdź, czy w danym modelu możesz samemu ustawić strefę, w których dziecko jest bezpieczne i samemu programujesz alarm w razie przekroczenia tej strefy.

Istotne jest też, czy smartwatch posiada historię lokalizacji – bo możesz wówczas sprawdzić, gdzie było dziecko. Istotnym rozwiązaniem dla malucha jest przycisk SOS. Każde dziecko, nawet w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym będzie mogło dzięki niemu szybko nawiązać kontakt z rodzicem, przekazać mu lokalizację i powiadomić Cię, że coś się stało.

Warto sprawdzić też, czy możesz zablokować nieznane połączenia przychodzące i zaprogramować kilkanaście numerów w książce telefonicznej. Te wszystkie zabezpieczenia gwarantuje Motus Watchy.

Modny i solidny – smartwach z GPS może połączyć design z użytecznością

Co zrobić, by zegarek wspierający bezpieczeństwo twojego dziecka nie wylądował w szufladzie za tydzień? Musi być modny! A przy okazji dobrze, gdyby był solidny i użyteczny. Najważniejsze aspekty to nowoczesny wygląd, który spodoba się dziecku. Zaokrąglone szkło daje ciekawy efekt i pokrywa cały ekran, chroniąc go przed uszkodzeniami. Wyświetlacz musi być czytelny, a dotykowy panel intuicyjny dla każdego. Warto też wybrać pasek silikonowy spełniający normy UE i odporny na zarysowania, pył i pot. Można bez problemu używać go w deszczu i podczas ćwiczeń sportowych, a przy okazji niektóre modele mają świetny design – może to być graffiti, kosmos, misie albo wzory 3D! Dodatkowo producenci wiedzą, że dzieci szybko się nudzą i dodają za darmo dodatkowe paski do zestawu – warto mieć wybór i zmieniać design smartwatcha co jakiś czas. Takiego gadżetu nie będzie miał nikt w klasie! Zwracajcie uwagę na ekran i szkło oraz wybierajcie taki, którym można sterować dzięki dotykowemu panelowi.

Aplikacja w zegarku z GPS

Sam smartwatch z GPS to nie wszystko. Potrzebne jest jeszcze narzędzie dla rodzica. Sprawdźcie od razu, czy ze sklepu Google Play lub AppStore możesz pobrać dedykowaną dla zegarka aplikację, dzięki której możesz przejrzeć historię lokalizacji sparowanego zegarka, ustawić bezpieczne obszary, w których może się poruszać twoje dziecko, dodawać numery telefonów do książki telefonicznej i numer SOS. W skrócie jest to po prostu pilot sterujący do smartwacha.

Na koniec warto sprawdzić, ile dostaniecie gwarancji na sprzęt i czy jest zapewniony serwis, bo w aktywnym życiu malucha przecież wiele dzieje się w każdej minucie!

Motus Watchy
Motus Watchy

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.