Philips na IFA 2017. Ultrapanoramiczny monitor 49 cali z USB-C i zakrzywionym ekranem

Philips 492P8 to 49-calowy gigant, który z powodzeniem zastąpi dwa monitory. Model ten zadebiutuje na tegorocznych targach IFA w Berlinie, gdzie wśród nowości od marki Philips zobaczymy również monitory z technologią HDR oraz rozdzielczością 8K.

Jeden ekran dla większego komfortu

Zakrzywiona matryca PVA o przekątnej 49 cali w nowym ultrapanoramicznym formacie 32:9 to interesująca alternatywa dla coraz popularniejszych konfiguracji dwóch monitorów podłączonych do jednego komputera. Przy rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli obszar roboczy oferowany przez monitor Philips 492P8 jest porównywalny do dwóch stojących obok siebie ekranów Full HD o przekątnej 27 cali.

Philips 492P8

 

W przypadku pojedynczego monitora główną zaletą jest brak kłopotliwej ramki, zawsze obecnej w centrum pola widzenia przy dwóch monitorach. Format 32:9 podnosi więc komfort pracy. Dzięki łagodnie rozkładającej się krzywiźnie matrycy (1800 R), poziom imersji w przypadku modelu 492P8 jest znacznie głębszy – szczególnie w zastosowaniach multimedialnych.

Philips w swoim nowym monitorze 32:9 wykorzystał również najnowszy standard USB-C, otwierający wiele możliwości przed użytkownikami ostatnich generacji laptopów z Windows 10 oraz MacBooków. Philips 492P8 wyposażony jest w hub USB, więc może pełnić rolę stacji dokującej. Do multiplikowania portów, przesyłania obrazu i dźwięku wystarczy jeden kabel USB-C. Monitor może również ładować podłączonego do niego laptopa.

Jeszcze więcej nowości Philips

Jeszcze szersza bezramkowa panorama na biurku to nie wszystko, co Philips pokaże w Berlinie. Na stoisku licencjonowanego partnera marki Philips – firmy MMD – w hali 22 podczas targów IFA 2017 można będzie zobaczyć flagowy monitor z nowej linii Momentum. 43-calowy, dysponujący ekranem 4K, Philips 436M6VBPAB wyposażony będzie w unikalny system podświetlania otoczenia – Philips Ambiglow – oraz technologię HDR. Oba te rozwiązania to nie tylko nowe możliwości otwierające się przed posiadaczami komputerów PC, ale także przed graczami konsolowymi.

Philips wkracza również w świat zaawansowanej technologii obrazu dla profesjonalistów z monitorem 328P8K o przekątnej 32 cali, wykorzystującym matrycę o rozdzielczości 8K (7680 x 4320 pikseli). Szczegółowość generowanego obrazu zadowoli najbardziej wymagających grafików oraz projektantów CAD.

 

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.