Obravo Cupid – zaawansowane słuchawki Hi-Fi w rozsądnej cenie

oBravo to jeszcze mało znany w Europie, taiwański producent sprzętu audio. Produkty tej marki cechują nietuzinkowe rozwiązania technologiczne dzięki czemu można się spodziewać doznań sonicznych na naprawdę wysokim, światowym, niedostępnym dla wielu producentów – poziomie. oBravo to firma, która ma na koncie kilka pionierskich produktów w kategorii słuchawek. Sama też jest autorem i twórcą driverów do swoich produktów. Tym razem, oBravo postanowiło stworzyć audiofilskie słuchawki dokanałowe, dostępne cenowo dla większej ilości klientów. oBravo Cupid to pierwsze na świecie słuchawki dokanałowe wykonane w technologii hybrydowej z użyciem dwóch rodzajów przetworników.

Firma oBravo zdążyła nas przyzwyczaić do przełamywania technologicznych barier. Jako pierwsza na świecie zastosowała w słuchawkach nagłownych połączenie przetworników wykonanych w różnych technologiach. Zdaniem założyciela firmy Davida Tenga, istota tkwi w łączeniu różnych przetworników w celu uzyskania pełnego brzmienie. Każdy bowiem z nich ma inne właściwości soniczne dzięki czemu uzupełniają się one wzajemnie. W produktach oBravo znajdziemy drivery typu AMT (Air Motion Driver), wstęgowe, dynamiczne czy planarne.

Nie inaczej jest i tym razem, bowiem Obravo Cupid – to hybrydowe słuchawki dokanałowe, które zostały stworzone z użyciem dwóch przetworników, wykonanych w technologiach planarnej oraz dynamicznej. To właśnie firmie oBravo, udało się, jako pierwszej, stworzyć tak zaawansowaną konstrukcję hybrydową i zdołać umieścić ją w słuchawce dokanałowej.

                oBravo Cupid to słuchawki, których zarówno wysublimowane, niedostępne dla konkurencji brzmienie jak i wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia. Słuchawki wykonano z metalu, pokrytego od wewnątrz mosiądzem, a od zewnątrz czarnym złotem, natomiast odpinany kabel firmy Litz ma sztywne połączenie typu MMCX Pentacon i został wykonany w technologii OCC z użyciem najczystszej dostępnej miedzi beztlenowej.

                Brzmienie oBravo Cupid z całą pewnością mogą spowodować szybsze bicie serca, gdyż prezentują bardzo dojrzały, plastyczny, energiczny przekaz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu przetwornika dynamicznego, który odpowiada za reprodukcję dolnych rejestrów, udało się uzyskać silny, aczkolwiek nie dominujący, sprężysty bas, a za sprawą przetwornika planarnego, który odpowiedzialny jest za reprodukcję tonów średnich i wysokich, udało się uzyskać niesamowity w tym przedziale przepiękny wokal oraz bardzo szczegółowe wysokie tony. Wszystko to zamknięte w muszli słuchawki, która mieści się w uchu.

                Słuchawki oBravo Cupid dedykowane są zarówno osobom, które dopiero rozpoczynają swoją drogę z audio wysokiej jakości, jak i osobom obeznanym i obecnym od lat w tym nurcie. Słuchawki zaskakują nie tylko wykonaniem, ale również, co chyba najważniejsze, unikalnym brzmieniem.

Producent oferuje kilka wariantów modelu Cupid:

  • Basic  – Wariant podstawowy.

Cena sugerowana oBravo Cupid Basic w Polsce wynosi 699 zł brutto.

  • Prime Wariant, w którym dostajemy dużo lepszy kabel w wersji    zbalansowanej, zakończonej wtykiem 2,5mm. Dodatkowo w komplecie jest przejściówką na 3,5mm. Cena sugerowana oBravo Cupid Prime w Polsce wynosi 1099 zł brutto.
  • Ultimate Najbogatszy wariant , który różni się od wersji Prime tym, że dodatkowo w zestawie otrzymujemy wysokiej jakości przejściówkę na 4,4mm. Cena sugerowana oBravo Cupid Ultimate w Polsce wynosi 1299 zł brutto.

Słuchawki oBravo Cupid dostępne są do zakupu w wybranych sklepach audio w Polsce a także do odsłuchu w sklepach mp3store.

Przejściówki dostarczane w zestawach oBravo Cupid Prime oraz Ultimate pozwalają w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w odtwarzaczach plików bezstratnych. Wyjścia zbalansowane tj. 2,5mm oraz 4,4mm dysponują zupełnie innymi parametrami, które pozwolą cieszyć się zróżnicowanym brzmieniem.

W każdym z zestawów znajduje się pokrowiec wraz kompletem pianek oraz gumek o rożnych rozmiarach, umożliwiających dopasowanie słuchawek do każdego ucha.

Specyfikacja techniczna

Typ przetworników: Dynamiczny 6mm oraz Planarny 8mm

Impedancja: 16 Ohm

Dynamika: 105dB

Pasmo przenoszenia: 20Hz – 40kHz

oBravo Cupid

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.