NZXT CAM 4.0 – nowa wersja oprogramowania CAM

NZXT, producent znany z obudów i systemów chłodzenia, wprowadza najnowszą wersję swojego oprogramowania CAM. Program pozwala na lepszą diagnostykę pracy kluczowych podzespołów komputera.

NZXT CAM 4.0 został zbudowany od podstaw, nie jest więc wyłącznie lekko poprawioną wersją swojego poprzednika, chociaż dziedziczy część jego cech. Przede wszystkim, program jest w pełni darmowy i można go pobrać ze strony producenta. Podobnie jak starsza wersja, służy do monitorowania pracy komputera oraz zwiększania jego możliwości poprzez overclocking. 

Zmiany dotknęły m.in. szatę graficzną programu. Nowy interfejs wygląda jeszcze bardziej przejrzyście, został uproszczony i zreorganizowany. Najważniejsze funkcje są teraz łatwiej dostępne i bardziej wyeksponowane. Użytkownicy mają większą kontrolę nad danymi, które udostępniają i odbierają w NZXT CAM. Nowe kategorie, takie jak przepustowość i wykorzystanie zasobów na proces, pozwalają użytkownikom zrozumieć, które, spośród działających procesów są najbardziej obciążające dla ich komputerów. Jednocześnie, nowy NZXT CAM 4.0 posiada ulepszoną nakładkę na gry, co zwiększa kontrolę użytkownika nad zestawem wyświetlanych informacji – pozwala to na lepsze dopasowanie do indywidualnych preferencji gracza.

„Naszym celem w CAM zawsze było tworzenie wspaniałego oprogramowania”, powiedział Johnny Hou, założyciel i dyrektor generalny NZXT. „Nie poświęciliśmy CAM uwagi, na którą zasługuje. W wersji 4.0 poświęciliśmy więcej czasu i zasobów na doskonalenie NZXT CAM i będzie ono nadal w centrum uwagi. Jesteśmy bardzo podekscytowani efektem finalnym i zachęcamy użytkowników do aktualizacji do wersji 4.0. Feedback od społeczności jest dla nas kluczowy. Skontaktujcie się z NZXT, jeśli zauważycie jakiekolwiek problemy z NZXT CAM. ”

Główne cechy oprogramowania, na które wskazuje producent to wysoka jakość optymalizacji, nowoczesny interfejs, łatwa kontrola, jasno określone ustawienia prywatności, skuteczniejsze monitorowanie pracy komputera, nowa nakładka w grach, usprawnione profile użytkowników oraz pełna zgodność z urządzeniami producenta. Szczególnie ciekawe jest, że firma podkreśla kwestię ustawień prywatności. Często programy działające w tle, a do takich NZXT CAM 4.0 przecież należy, zbierają i wysyłają dane telemetryczne. Oczywiście, użytkownik wyraża na to zgodę w EULA (licencji użytkownika końcowego), niemniej mało kto ten dokument czyta. NZXT należy pochwalić za rozsądne podejście do kwestii telemetrii – producent umożliwia ograniczenie czy nawet zupełne wyłączenie wysyłania danych zebranych na komputerze użytkownika przez CAM 4.0. 

NZXT CAM 4
NZXT CAM 4
NZXT CAM 4

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.