Zamieszczony: śr, 9 Maj, 2012

Jak edytować pliki PDF?

PDF to dobrze znany wszystkim format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowych oraz graficznych. Przedstawiamy kilka ciekawych programów służących do tworzenia i edycji dokumentów PDF. Portable Document Format (PDF) jest elektronicznym formatem pliku o stałym układzie, co zapewnia nam nienaruszalność formatu podczas wyświetlania pliku w trybie online. Gwarantuje nam również zabezpieczenie naszego pliku przed niechcianym kopiowaniem oraz edytowaniem. Przedstawiam programy, za pomocą których możemy tworzyć i edytować pliki PDF.

  • Foxit PDF Editor

Pierwszym testowanym programem jest Foxit PDF Editor, lecz niestety w wersji trialowej. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Bez problemu możemy modyfikować i tworzyć nowe pliki. Z łatwością podmienimy teksty, przeniesiemy grafikę, zmienimy czcionki i kolory.  Inni chwalą, drudzy krytykują. Program posiada wiele przydatnych funkcji, lecz ma wiele wad. Program czasami nie radzi sobie z edycją polskich liter jak np. Ą, Ę, Ć.

  • Nitro PDF Reader 2.3.1.7

Według mnie bardzo dobry program, darmowy i łatwy w obsłudze. Na pierwszy rzut oka to zwykła przeglądarka plików PDF, lecz naprawdę zawiera szereg innych ciekawych możliwości. Z jego pomocą możemy dodawać komentarze do tekstu, zaznaczać i podkreślać fragmenty wiadomości, tworzyć podpisy i sygnatury, pobierać obrazki i teksty. Bez większych trudności zmienimy rodzaj, kolor i wielkość czcionki. Co najważniejsze program jest bezpłatny i łatwo dostępny w sieci. Jednym największym minusem jest brak polskiej wersji językowej. Według mnie Nitro PDF Reader to jeden z lepszych programów do edytowania plików PDF.

Displaying 2 komentarze
Have Your Say
  1. Edek napisał(a):

    A zajmowaliście się może kiedyś scalaniem pdfów? Sama edycja pliku pdf to jedna sprawa, ale można wiele rzeczy robić z takimi plikami. Mi akurat ta opcja łączenia plików bardzo często się przydaje w pracy.

  2. Andrzej napisał(a):

    Spróbuj może gotowymi serwisami do tego typu http://pdfjoiner.com/pl/ czy https://smallpdf.com/pl/laczenie-pdf,
    Podajesz jakie pliki, porządkujesz je wg kolejności i po chwili nasz gotowy plik.

Dodaj komentarz

XHTML: Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>