Jak edytować pliki PDF?

PDF to dobrze znany wszystkim format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowych oraz graficznych. Przedstawiamy kilka ciekawych programów służących do tworzenia i edycji dokumentów PDF. Portable Document Format (PDF) jest elektronicznym formatem pliku o stałym układzie, co zapewnia nam nienaruszalność formatu podczas wyświetlania pliku w trybie online. Gwarantuje nam również zabezpieczenie naszego pliku przed niechcianym kopiowaniem oraz edytowaniem. Przedstawiam programy, za pomocą których możemy tworzyć i edytować pliki PDF.

  • Foxit PDF Editor

Pierwszym testowanym programem jest Foxit PDF Editor, lecz niestety w wersji trialowej. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Bez problemu możemy modyfikować i tworzyć nowe pliki. Z łatwością podmienimy teksty, przeniesiemy grafikę, zmienimy czcionki i kolory.  Inni chwalą, drudzy krytykują. Program posiada wiele przydatnych funkcji, lecz ma wiele wad. Program czasami nie radzi sobie z edycją polskich liter jak np. Ą, Ę, Ć.

  • Nitro PDF Reader 2.3.1.7

Według mnie bardzo dobry program, darmowy i łatwy w obsłudze. Na pierwszy rzut oka to zwykła przeglądarka plików PDF, lecz naprawdę zawiera szereg innych ciekawych możliwości. Z jego pomocą możemy dodawać komentarze do tekstu, zaznaczać i podkreślać fragmenty wiadomości, tworzyć podpisy i sygnatury, pobierać obrazki i teksty. Bez większych trudności zmienimy rodzaj, kolor i wielkość czcionki. Co najważniejsze program jest bezpłatny i łatwo dostępny w sieci. Jednym największym minusem jest brak polskiej wersji językowej. Według mnie Nitro PDF Reader to jeden z lepszych programów do edytowania plików PDF.

Andrzej

Administrator serwisu.

2 myśli na temat “Jak edytować pliki PDF?

  • 2 lipca 2017 o 17:38
    Permalink

    A zajmowaliście się może kiedyś scalaniem pdfów? Sama edycja pliku pdf to jedna sprawa, ale można wiele rzeczy robić z takimi plikami. Mi akurat ta opcja łączenia plików bardzo często się przydaje w pracy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.