Czy warto kupić drukarkę poleasingową do biura?

Przy poszukiwaniu dobrej drukarki do biura jednym z najważniejszych kryteriów najczęściej jest przystępna cena. Właśnie dlatego firmy, które nie mogą pozwolić sobie na wysokie koszty, decydują się na zakup sprzętu używanego, w tym poleasingowego.

 

Oczywiście, zakupienie nowego sprzętu biurowego to najlepsze rozwiązanie, ponieważ razem z najnowocześniejszymi technologiami otrzymuje się również wsparcie w razie awarii w ramach gwarancji producenta. W sklepach można znaleźć sprzęt w różnych cenach, od około 150 złotych za proste drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe przeznaczone do użytku domowego aż do ponad 5000 złotych za sprzęt przeznaczony do profesjonalnej eksploatacji w biurach. Jak widać, rozrzut cenowy jest spory.

Drukarka używana – najlepszy kompromis?

Niestety, nie każda firma może pozwolić sobie na zakup drogiego i markowego sprzętu, na przykład drukarki Konica Minolta, jednego z liderów w tym segmencie. Z kolei tanie urządzenia biurowe także nie wchodzą w grę ze względu na ich mniejszą wydajność pracy, wolniejsze drukowanie oraz wysokie koszty eksploatacji. Właśnie z tego powodu zainteresowanie profesjonalnymi drukarkami używanymi jest tak wysokie, ponieważ wówczas można otrzymać sprzęt, który zapewnia odpowiednią efektywność pracy bez przepłacania.

Czym jest drukarka poleasingowa?

Drukarki poleasingowe nie są nowymi urządzeniami i najczęściej mają za sobą 2-3 lata pracy, co oznacza dość wysoki przebieg w zależności od tego, jak często były one wykorzystywane przez poprzedniego właściciela, który wziął ją w leasing lub dzierżawę. Najczęściej jest to wobec tego sprzęt dość aktualny pod kątem funkcji, który przez cały czas znajdował się pod opieką serwisową, co przekłada się na jego bardzo dobry stan techniczny.

Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że drukarki poleasingowe to nadal sprzęt używany, co powoduje, że jest on narażony na usterki w wyższym stopniu niż nowe urządzenia, niemniej jednak kupując drukarkę od firmy, która specjalizuje się w serwisowaniu drukarek, można zmniejszyć to ryzyko. Zwykle przekazuje ona dokładne informacje dotyczące sprzedawanego sprzętu wraz z liczbą wykonanych kopii, a także doradza w doborze. W ten sposób można uzyskać wsparcie przy zakupie potrzebnego sprzętu biurowego w przystępnych cenach.

Oczywiście, drukarka poleasingowa także może być objęta umową serwisową, która pozwala właścicielowi na uzyskanie pomocy zawsze wtedy, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy. Umowa tego typu włącza także regularne przeglądy oraz prace konserwacyjne, dlatego dzięki niej można zmniejszyć ryzyko związane z usterkami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że często umowa serwisowa dla drukarek używanych jest związana z wyższymi kosztami niż ta dla sprzętu nowego, będącego nadal na gwarancji.

Gdzie można kupić drukarkę poleasingową?

Używaną drukarkę poleasingową najlepiej zakupić w firmie, która zajmuje się działalnością w branży sprzętu biurowego. Jak już wspomnieliśmy, można wtedy liczyć na pomóc w wybraniu odpowiedniego modelu, a także otrzymać szereg dodatkowych informacji związanych ze sprzętem dostępnym na sprzedaż. Można też skorzystać z umowy serwisowej. Adresy firm zajmujących się sprzedażą drukarek poleasingowych można znaleźć już teraz przez internet, a także zapoznać się z ich ofertami.

Podsumowując: wtedy, gdy planuje się zakupić drukarkę do biura, ale nie dysponuje się sporymi funduszami, zakupienie urządzenia z drugiej ręki może być najlepszym rozwiązaniem. Drukarki poleasingowe to dzięki temu sprawdzony sposób na oszczędności w każdej firmie, dla której liczą się w szczególności niskie koszty.

Firma Fix&Print z Warszawy zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w ramach serwisu oraz sprzedaży i wynajmu drukarek i kopiarek. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z najlepszymi markami dostarcza klientom indywidualnie dopasowane urządzenia spełniające wszystkie ich wymagania. W jej ofercie dostępne są także tanie drukarki poleasingowe, z którymi można zapoznać się pod adresem: http://fixandprint.pl/oferta/drukarki/drukarki-poleasingowe/.

drukarka-poleasingowa

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.